Górnik Łęczna – Jagiellonia. Typy, kursy (21.05.2022)

2022-05-20 19:00
Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok
Autor: Cyfra Sport Piłkarze Górnika Łęczna w Białymstoku

W ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy (34.) Górnik Łęczna zagra z Jagiellonią Białystok. Mecz w sobotę, 21 maja, godz. 17:30. Zapowiedź, typy, kursy bukmacherskie, przewidywane składy, ciekawostki i statystyki.

Górnik Łęczna po rocznym pobycie w ekstraklasie żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. Choć pod koniec poprzedniego roku „złapał” dobrą formę, to na wiosnę nie udało się tego powtórzyć. Trzeba jednak pamiętać, że Górnik awansował dopiero po barażach, praktycznie nie miał okresu przygotowawczego, miał zdecydowanie najtrudniejsze zadanie ze wszystkich beniaminków.

Zawodnicy z Łęcznej zamykają tabelę przed ostatnim spotkaniem. Wygrali tylko 6 razy, 10 meczów zremisowali, a 17 przegrali. Strzelili najmniej goli ze wszystkich, tylko 29, stracili najwięcej – 59. W poprzedniej kolejce prowadzili w Zabrzu już 2:0, aby przegrać 2:4. Było to czwarte z rzędu spotkanie bez wygranej, w tym trzecia porażka. Z taką postawą na finiszu nie mieli na co liczyć.

Jagiellonia też ma za sobą bardzo słaby sezon. Niewiele zmieniła korekta na stanowisku trenera, Piotr Nowak nie odmienił zespołu, który grał topornie, chimerycznie, poza pojedynczymi meczami. I choć jest w dole tabeli, to nie było takiego momentu, w którym byłaby poważnie zagrożona spadkiem. Mimo fatalnej serii 6 meczów bez wygranej, zaledwie 2 zwycięstwach na 14 meczów 2022 roku.

Jagiellonia jest na 14. miejscu, w tym sezonie wygrała 8 meczów, 13 zremisowała, a 12 przegrała. Strzeliła 38 goli, straciła 50 bramek. Powyżej 2,5 gola kończyło się jej 19 meczów, poniżej – 14. W ostatniej kolejce zremisowała u siebie z Legią (2:2), wcześniej także remisowała – 0:0 z Wisłą Kraków i 1:1 ze Śląskiem Wrocław.

Jesienią w Białymstoku wygrał Górnik, 2:1.

Górnik walczył w poprzedniej kolejce, ile miał sił, ale nie dał rady w Zabrzu. Żegna się z ligą, na pewno będzie chciał zrobić to w sposób godny. Trzy z 4 ostatnich spotkań Górnika kończyło się wynikiem powyżej 2,5 gola. Taki zakład proponujemy na to spotkanie.

NASZ TYP

  • Powyżej 2,5 gola

KURSY

  • TOTALbet – 1.85
  • STS – 1.84
  • BETFAN – 1.84
  • Totolotek – 1.84
  • forBET – 1.84
  • LVBET – 1.83
  • eWinner – 1.83
  • GO+bet – 1.79

Kursy aktualne na 20.05.2022, godz. 19:00. Mogą ulec zmianie.

SYTUACJA KADROWA

W Górniku za żółte kartki pauzuje Janusz Gol, a kontuzja eliminuje Bartosza Śpiączkę. W Jagiellonii z tego samego powodu nie zagra Bogdan Tiru. Urazy leczą Marc Gual, Miłosz Matysik i Diego Carioca.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

GÓRNIK ŁĘCZNA: Gostomski – Szcześniak, Rymaniak, Leandro – Krykun, Serrano, Drewniak, Lobato – Lokilo, Gąska – Banaszak.

JAGIELLONIA: Alomerović – Olszewski, Pazdan, Puerto, Nastić – Wdowik, Struski, Pospisil, Romanczuk, Bida – Imaz.

Najnowsze