KSW 53. Mańkowski – Wrzosek. Kursy, typy (11.07.2020)

2020-07-11 10:10 HM
Borys Mańkowski.
Autor: Press Focus Borys Mańkowski.

W co-main evencie gali KSW 53, walczący w nowej kategorii wagowej Borys Mańkowski zmierzy się z Marcinem Wrzoskiem. Zawodnicy zmierzą się w sobotę, 11 lipca około godziny 22:30 czasu polskiego.

Zarówno dla Borysa Mańkowskiego jak i Marcina Wrzoska rywalizacja podczas KSW 53 będzie kluczowa w kontekście dalszej kariery. Dla „Diabła Tasmańskiego” będzie to pierwsza potyczka w wadze lekkiej i okaże się, czy zejście do niższej kategorii było dobrym pomysłem.

„Polish Zombie” natomiast walczy o powrót na zwycięską ścieżkę. Wrzosek niejednokrotnie udowadniał, że jest czołowym zawodnikiem federacji KSW, jednak w ostatnim czasie w jego bojach brakowało przysłowiowej „kropki nad i”, przegrywając minimalnie poważne boje.

Obu zawodników łączy postać Normana Parke, tymczasowego mistrza kategorii lekkiej, z którym mierzył się zarówno Mańkowski i Wrzosek.

„Diabeł Tasmański” świetnie rozpoczął walkę z Normanem, narzucając swoje warunki w klatce. Niestety, Polak nie wytrzymał kondycyjnie starcia z pochodzącym z Irlandii Północnej zawodnikiem, ulegając na punkty.

W nieco innej sytuacji przed walką z Parke znalazł się Marcin Wrzosek, który do mistrzowskiej potyczki podszedł niemal z marszu. Reprezentant łódzkiego Shark Top Team mimo braku odpowiednio czasu na przygotowania, pokazał niezwykłe serce do walki, dając bardzo wyrównany, 5-rundowy bój. Ostatecznie to ręka Normana Parke powędrowała w górę, ale kto wie jak potoczyłyby się losy tej walki, gdyby Wrzosek miał czas na odpowiednie przygotowania.

Bezpośrednia rywalizacja Mańkowskiego i Wrzoska elektryzuje każdego kibica MMA w Polsce. Bardzo charakterni, z dużymi umiejętnościami zawodnicy nie szczędzą sobie mocnych słów i zapowiadają wojnę.

Faworytem tego starcia jest Borys Mańkowski, który posiada jednak większe doświadczenie i mierzył się w trakcie kariery z nieco lepszymi zawodnikami. Powinien posiadać również przewagę siły, lepiej prezentując się także w parterze. Kurs na wygraną „Diabła Tasmańskiego” wynosi 1.55.

NASZ TYP
Wygra Borys Mańkowski

KURSY
TOTALbet – 1.55
BETFAN - 1.50
Fortuna -1.45
forBET - 1.43
STS - 1.42

Kursy z godziny 17:15 (10.07.2020). Mogą ulec zmianie.

Najnowsze