Mikael Ishak, Lech Poznań

i

Autor: Cyfra Sport Mikael Ishak

Lech Poznań – Karabach: Typy bukmacherskie. Kursy. Mistrz Polski rozpoczyna walkę o Ligę Mistrzów!

2022-07-05 17:25

Lech Poznań – Karabach typy i kursy. Początek lipca to czas, w którym co roku mistrz Polski rozpoczyna batalię o awans do upragnionej Ligi Mistrzów. Zdecydowana większość tych podejść kończy się jednak fiaskiem – w XXI wieku tylko Legii Warszawa udało się awansować do fazy grupowej. Czy jej osiągnięcie powtórzy w najbliższych miesiącach poznański Lech? Oby, choć „Kolejorz” już na starcie czeka niełatwe zadanie. Jego rywalem w pierwszym dwumeczu będzie bowiem doskonale znany polskim kibicom Karabach. Komu TOTALbet daje większe szanse na zwycięstwo? Lech Poznań – Karabach Agdam typy bukmacherskie.

Miniony sezon był dla Lecha wyjątkowy – prowadzony przez Macieja Skorżę zespół okazał się bowiem najlepszy w PKO BP Ekstraklasie, zdobywając pierwsze od 2015 roku mistrzostwo kraju. Przerwa letnia rozpoczęła się jednak od potężnego przewrotu, z powodów osobistych ze stanowiska ustąpił bowiem główny architekt niedawnego sukcesu. Jego miejsce zajął Holender John van den Brom, który chce kontynuować dzieło Skorży. Wszyscy w klubie po cichu marzą naturalnie o awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale trzeba przyznać, że będzie o to bardzo trudno. „Kolejorz” musi przejść bowiem aż cztery rundy eliminacyjne, a już podczas losowania pierwszej z nich nie mógł liczyć na rozstawienie. Pech chciał także, że drużynie z Wielkopolski los przydzielił teoretycznie najtrudniejszego rywala w tej fazie – Lech zmierzy się bowiem z Karabachem Agdam z Azerbejdżanu. Choć eksperci z TOTALbet szanse w dwumeczu oceniają bardzo podobnie, wyraźnym faworytem zbliżającego się starcia w Poznaniu będą w opinii bukmachera gospodarze.

Polskie kluby zdecydowanie nie mają jednak dobrych wspomnień ze starć z Karabachem. Azerowie do tej pory trzykrotnie mierzyli się z naszymi rodzimymi zespołami, a pierwszy raz miał miejsce w 2010 roku. Właśnie wtedy w trzeciej rundzie wstępnej do Ligi Europy drużyna z Agdam mierzyła się z Wisłą Kraków, wygrywając dwukrotnie – 1:0 na wyjeździe oraz 3:2 przed własną publicznością. Trzy lata później los skojarzył Azerów z inną polską drużyną Piastem Gliwice (była to druga runda wstępna do tych samych rozgrywek). W obu spotkaniach górą byli gospodarze i za każdym razem padał wynik 2:1, ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której to piłkarzom Karabachu udało się zdobyć decydującą bramkę. Ostatnie spotkanie to historia najnowsza – w październiku 2020 roku zawodnicy z Azerbejdżanu mierzyli się na wyjeździe z Legią Warszawa w ramach el. Ligi Europy. Wówczas z powodu pandemii koronawirusa rozgrywano tylko jeden mecz, ale dla przybyszów z Azerbejdżanu nie był to żaden problem. Przyjechali oni do stolicy jak po swoje, a zwycięstwo 3:0 było tego najlepszym przykładem. Czy we wtorek w Poznaniu będzie podobnie? Zdaniem ekspertów z TOTALbet – niekoniecznie. Bukmacher za każdą złotówkę postawioną na triumf „Kolejorza” płaci bowiem 2.12 zł, zwycięstwo rywala „wyceniono” natomiast na 4.00. W kontekście dwumeczu minimalnym faworytem wg TOTALbet są jednak Azerowie. Kurs na ich awans wynosi bowiem 1.80, w przypadku ekipy z Poznania jest to natomiast 1.90.

Sonda
Czy Lech Poznań pokona w dwumeczu Karabach Agdam?

Kursy TOTALbet:

  • Wynik meczu:

Lech – 2.12                        remis – 3.45                      Karabach – 4.00

  • Awans:

Lech – 1.90                        Karabach – 1.80

  • Podwójna szansa:

1/X – 1.27                          1/2 – 1.33                          X/2 – 1.72

  • Lech strzeli gola:

tak – 1.25                          nie – 3.60

  • Karabach strzeli gola:

tak – 1.50                          nie – 2.40

  • Total – suma goli w meczu:

poniżej 0.5 – 7.40            powyżej 0.5 – 1.07

poniżej 1.5 – 2.95            powyżej 1.5 – 1.37

poniżej 2.5 – 1.65            powyżej 2.5 – 2.15

poniżej 3.5 – 1.25            powyżej 3.5 – 3.80

poniżej 4.5 – 1.07            powyżej 4.5 – 7.20

poniżej 5.5 – 1.02            powyżej 5.5 – 12.00

Podane kursy mogą ulec zmianie.

Pełna oferta dotycząca meczu Lech Poznań – Karabach Agdam znajduje się W TYM MIEJSCU

Listen to "SuperSport" on Spreaker.

Artykuł sponsorowany przez TOTALbet. TOTALbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

Najnowsze