Pierwsza liga. Derby Łodzi. Widzew – ŁKS. Typy, kursy (16.09.2020)

2020-09-15 23:35 AD
Marcin Robak i Mateusz Możdżeń
Autor: Cyfrasport Marcin Robak i Mateusz Możdżeń

Niewątpliwie to pierwszoligowy hit, choć oba kluby są w zupełnie innych nastrojach. W środę, 16 września, godz. 19:10, w 65. derbach Łodzi, Widzew podejmie ŁKS.

Kibice futbolu w Łodzi na derby czekali ponad 3 lata. Ostatnie rozegrano w maju 2017 roku, kiedy oba zespoły grały w III lidze. Padł wynik bezbramkowy, a potem Widzew i ŁKS podążyły innymi drogami. ŁKS do ekstraklasy, z której spadł w poprzednim sezonie. Widzew do 1. ligi, choć człapiąc i więcej przegrywając, niż wygrywając, choć ma ogromne możliwości finansowe.

Zupełnie inne drogi są także na początku tego sezonu. Widzew przegrał dwa spotkania, strzelił jednego gola, stracił 7 bramek. Najpierw w Radomiu z Radomiakiem – 1:4, a następnie z Chrobrym w Głogowie – 0:3. Możliwe, że przeciwko ŁKS-owi w bramce widzewiaków zagra Miłosz Mleczko, który zastąpi popełniającego błąd za błędem Wojciecha Pawłowskiego.

ŁKS patrzy na lokalnego rywala z góry, jak mieszkaniec 10. piętra na tego z parteru w wieżowcu. Ma komplet punktów, nie stracił bramki w lidze, pokonał 4:0 Odrę Opole (wyjazd) i 3:0 Stomil Olsztyn (dom). A na początku sezonu wyeliminował przecież z Pucharu Polski drużynę Śląska Wrocław, po rzutach karnych.

Derby Łodzi pierwotnie miały zostać rozegrane 4 września, ale zostały przełożone z powodu powołań zawodników ŁKS do reprezentacji młodzieżowych.

MECZE BEZPOŚREDNIE

Trzy ostatnie spotkania derbowe kończyły się remisami: 0:0 (na Widzewie), 2:2 i 1:1 (na ŁKS-ie). Widzew nie pokonał rywala w 4 ostatnich meczach (3 remisy i porażka). Ostatnia wygrana Widzewa z ŁKS miała miejsce w marcu 2010 roku.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

WIDZEW: Pawłowski – Stępiński, Rudol, Tanżyna, Kosakiewicz – Ojamaa, Możdżeń, Poczobut, Ameyaw – Michalski, Robak.

ŁKS: Malarz – Wolski, Sobociński, Dąbrowski, Klimczak – Trąbka, Srnić, Rozwandowicz – Pirulo, Corral, Ratajczyk.

NASZ TYP

Ponad 2,5 gola

KURSY

TOTALbet – 1.77

LVBET – 1.76

STS – 1.75

BETFAN – 1.72

Kursy aktualne na 15.09.2020, godz. 23:30. Mogą ulec zmianie.

Najnowsze