Przed ostatnim spotkaniem Maroko prowadzi w grupie z kompletem punktów. Pokonało Komory (2:0) i Ghanę (1:0), nie straciło więc bramki. Gabon jest na 2. pozycji, z 2 punktami straty. Wygrał z Komorami (1:0) i zremisował z Ghaną (1:1). Za reprezentację Maroka kciuki będzie ściskać Ghna, która musi wygrać z Komorami i liczyć na zwycięstwo Maroka, aby myśleć o zajęciu 2. miejsca.
Gabon nie przegrał 3 ostatnich meczów. Dwóch na PNA i towarzyskiego spotkania z Mauretanią z 4. stycznia (1:1). Dwa dni wcześniej grał, także towarzysko, z Burkina Faso i przegrał 0:3. W grupie eliminacji mistrzostw świata 2022 Gabon zajął 2. miejsce. Zdobył 7 punktów w 6 meczach, do Egiptu, który awansował do ostatniej fazy, stracił 7 punktów.
Maroko nie przegrało meczu w regulaminowym czasie od 15 października 2019 roku, od towarzyskiego starcia z … Gabonem (2:3). Wygrało 14 z 15 ostatnich meczów. Jedyne niepowodzenie, to porażka po rzutach karnych w ćwierćfinale Pucharu Narodów Arabskich z Algierią (1:1, karne 3-5). Maroko traciło bramkę tylko w 1 z 8 ostatnich meczów, właśnie tę jedną z Algierią.
Drużyny Gabonu i Maroko spotkały się ostatni raz w październiku 2019 roku, we wspomnianym meczu towarzyskim, w którym lepszy był Gabon (3:2). O stawkę grały 2 lata wcześniej, w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Maroko wygrało u siebie 3:0. Z kolei w Gabonie był bezbramkowy remis.
W reprezentacji Gabonu nie zobaczymy Pierre Emericka Aubameyanga, który wrócił do Anglii. Niedawno przechodził COVID-19, okazało się, że ma problemy z sercem i musi przejść dodatkowe badania.
W Pucharze Narodów Afryki pada bardzo mało bramek. Raz na kilka spotkań zdarza się mecz, w którym drużyny zdobywają trzy gole. W tym spotkaniu gra idzie o 1. miejsce w tabeli. Patrząc na kursy, zaryzykujemy i typujemy, że zobaczymy w tym mecz trzy bramki, czyli wynik powyżej 2,5 gola.
NASZ TYP
- Powyżej 2,5 gola
KURSY
- TOTALbet – 2.85
- betters – 2.80
- betcris – 2.80
- LVBET – 2.75
- BETFAN – 2.71
Kursy aktualne na 17.01.2022, godz. 22:00. Mogą ulec zmianie.
PRZEWIDYWANE SKŁADY
GABON: Amonome – Palun, Manga, Obissa, Oblang – Poko, Martinsson-Ngouali, Kanga – Allevinah, Boupendza, Bouanga.
MAROKO: Bounou – Hakimi, Saiss, Aguerd, Masina – Mmaee – Fajr, Amallah, Louza, Boufal – En-Nesyri.