Tenis. Antwerpia. Tsonga – Sonego. Kursy, typy

2019-10-13 11:36 PK
Jo-Wilfried Tsonga zajmuje 35 miejsce w rankingu ATP.
Autor: Press Focus Jo-Wilfried Tsonga zajmuje 35 miejsce w rankingu ATP.

Po etapie turniejów w Azji, tenisowa czołówka wraca do Europy. O wygraną w Antwerpii będą walczyli m.in. Gael Monfils, David Goffin czy… Andy Murray.

Większość zawodników z czołówki rankingu ATP zdołała już wrócić do Europy, gdzie planowane są kolejne turnieje. W poniedziałek rozpoczną się zawody w Antwerpii. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem będzie Gael Monfils. Czołowe numery otrzymali również David Goffin (dwójka), Diego Schwartzman (trójka) oraz Stanislas Wawrinka (czwórka). Wspomniani gracze otrzymali „wolny los” w pierwszej rundzie i czekają już na rywali w spotkaniu 1/8 finału.

Początek zawodów przyniesie kilka ciekawych spotkań. Tak będzie z pewnością w kontekście Andy’ego Murray’a, który otrzymał „dziką kartkę” i zagra z zawodnikiem, który również otrzymał zaproszenie od organizatorów, Kimmerem Coppejansem. Reprezentant gospodarzy zajmuje 161. miejsce w rankingu ATP, a ostatnio grywał przede wszystkim w challengerach. Skutek nie był najlepszy. 25-latek wygrał dwa z pięciu ostatnich meczów. Brytyjczyk jest notowany na 289. lokacie, co jest spowodowane brakiem gry i powrotem po kontuzji. 32-letni gracz występował ostatnio w zawodach ATP w Pekinie Szaghaju, gdzie wygrywał odpowiednio dwa i jedno spotkanie. Myrray ulegał Thiemowi, a następnie Fogniniemu.

Interesująco zapowiada się również poniedziałkowa rywalizacja Jo-Wilfrieda Tsongi (35 ATP) z Lorenzo Sonego (55 ATP). Niżej notowany Włoch ma za sobą słabą serię trzech porażek z rzędu. Na początku sierpnia 24-latek wygrał z kolei challenger w Genui. Tsonga w Antwerpi wystąpi jako poważny kandydat do sprawienia niespodzianki. Doświadczony 34-letni tenisista w połowie września zwyciężył w zawodach ATP w Metz. Francuz nie zdecydował się na podróż do Azji, więc dla podtrzymania formy wystąpił w challengerze w Orleanie. Tam w finale zatrzymał go Szwed Mikael Ymer. Nie ma jednak wątpliwości, kto będzie faworytem poniedziałkowej rywalizacji.

Oba spotkania rozpoczną się w poniedziałek, nie wcześniej niż o godzinie 11:00.

OSTATNIE SPOTKANIA
J-W. Tsonga: M. Ymer (0:2), A. Hoang (2:1), H. Nys (2:0), S. Darcis (2:0), A. Bedene (2:1)
L. Sonego: G. Monfils (1:2), H. Chung (1:2), L. Pouille (0:2), O. Otte (2:0), A. Fokina (2:1)
A. Murray: F. Fognini (1:2), J.I. Londero (2:1), D. Thiem (0:2), C. Norrie (2:1), M. Berrettini (2:0)
K. Coppejans: J. Kovalik (1:2), P. Sousa (0:2), S. Napolitano (2:1), A. Pellegrino (2:0), A. Fokina (0:2)

NASZ TYP
W meczu Tsonga - Sonego rozegrane zostaną dwa sety.

KURSY
TOTALbet - 1,55
STS – 1,50

Najnowsze