Gigantyczne zarobki polskiego kolarza. Od tych MILIONÓW może zakręcić się w głowie

2021-03-21 22:02 kkn
Michał Kwiatkowski
Autor: EastNews Michał Kwiatkowski

Jedną z najbardziej interesujących kwestii dla kibiców, są zarobki sportowców. W zależności od dyscypliny kwoty mogą być albo zaskakująco niskie, albo imponująco wysokie. Na swoje gaże na pewno nie mogą narzekać najlepsi kolarze na świecie. Francuskie media ujawniły, na jakie pensje mogą liczyć zawodnicy. W czołówce znalazł się również reprezentant Polski, Michał Kwiatkowski.

Zawodnik jeżdżący w zespole Ineos Grenadiers to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich kolarzy w całym peletonie. Kwiatkowski ma na swoim koncie kilka znaczących sukcesów, w tym tytuł mistrza świata z 2014 roku. Ponadto może pochwalić się zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne, czy wygraną w jednym z największych kolarskich klasyków, a więc Amstel Gold Race.

EMOCJONALNY wpis Głowackiego po porażce z Okoliem. Wspomniał o bólu i rodzinie

Wyciekły PRAWDZIWE zarobki Roberta Lewandowskiego. Kwota POWALA | Futbologia

Nie dziwi więc, że Kwiatkowski może liczyć na angaż w jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie. Co więcej, jak ujawniło francuskie "L'Equipe", Polak znajduje się w czołówce zawodników pod względem zarobków. Będąc na szóstym miejscu w tym zestawieniu, może liczyć na gażę w wysokości 2,5 miliona euro za sezon, a więc ponad 11 milionów złotych.

Dramat kolarza WCIĄŻ trwa. Przeżywa prawdziwe PIEKŁO, każdego dnia odczuwa OKROPNY ból

Do lidera rankingu jest mu jednak daleko. Najlepiej opłacanym kolarzem w peletonie jest Chris Froome. Reprezentant Wielkiej Brytanii w zespole Israel Start-Up Nation zarabia 5,5 miliona euro. Francuscy dziennikarze podkreślają również, że wynagrodzenie kolarzy z roku na rok rośnie. Na podium znaleźli się jeszcze Tadej Pogacar i Peter Sagan, którzy zarabiają po 5 milionów euro.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze