Gwiazda kolarstwa w szpitalu! Została POTRĄCONA przez samochód, sprawca zwiał

2020-02-01 21:42 MD
Mikel Landa
Autor: Instagram / landameana Mikel Landa

Bardzo przykre wydarzenia spotkały gwiazdę kolarstwa, Mikela Landę. Hiszpan wybrał się na trening, podczas którego został potrącony przez samochód. Sprawca całego zamieszania był na tyle bezczelny, że od razu zwiał z miejsca zdarzenia. Na szczęście sportowiec uspokoił swoich fanów - nic poważnego mu się nie stało.

Landa należy do czołówki światowych kolarzy jeżeli chodzi o ściganie się w górach. 30-latek przed sezonem 2020 zebrał nawet kolejne profity swojej dobrej formy i podpisał kontrakt z Bahrain-McLaren. Jego nowy pracodawca widzi w nim lidera w kolejnej edycji Tour de France. Jeżeli chodzi o ten znany wyścig, Hiszpan najlepiej spisał się w 2017 roku, kiedy zajął 4. miejsce. W poprzednim TdF finiszował natomiast na 6. lokacie.

Nigdy jednak nie wiadomo, kiedy wydarzy się coś złego. Landa doskonale się o tym przekonał. Jak poinformował sam kolarz, wybrał się on na trening wraz ze swoim przyjacielem, gdy od tyłu uderzył w niego samochód. Co więcej - sprawca od razu uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając poszkodowanego bez żadnej pomocy. "El Mundo Deportivo" doniosło jednak, że 42-letni kierowca został potem złapany i aresztowany, gdyż tego samego dnia spowodował jeszcze jeden incydent na drodze.

Landa uspokoił jednak swoich fanów podkreślając, że ze wstępnych badań wynika, iż nie stało mu się nic poważnego. Kolarz liczy, że już za kilka dni będzie mógł wrócić do treningów. Od tej pory z pewnością będzie jednak uważał na treningach nieco bardziej, bo niebezpieczeństwo może przecież czaić się wszędzie.

Najnowsze