Kasia Niewiadoma wreszcie na podium. Polka druga w Brabanckiej Strzale

2022-04-13 18:10
Katarzyna Niewiadoma
Autor: Andrzej Lange

27-letnia Katarzyna Niewiadoma wreszcie doczekała się miejsca na podium w roku 2022. Zajęła drugie miejsce w jednoetapowym kolarskim wyścigu Brabancka Strzała (De Brabantse Pijl) z metą w mieście Overijse w Belgii.

Polska kolarka przez cały czas plasowała się w czołówce peletonu. Na bardzo pofałdowanej i liczącej 141,2 km trasie podejmowała też akcje zaczepne. Decydująca ucieczka była jednak indywidualnym udziałem Holenderki Demi Vollering (25 l.). Zawodniczka grupy SD Worx oderwała się od czołowej grupy 30 km przed metą, na najwyższym podjeździe trasy - pod wzgórze Moskestraat. Wytrzymała do samej mety zachowując 22 sekundy przewagi.

W grupie pościgowej najszybciej finiszowała Katarzyna Niewiadoma (grupa Canyon/SRAM), tuż przed Niemką Liane Lippert.

Trzy dni wcześniej w równie prestiżowej jednoetapówce Amstel Gold Race w Holandii Vollering zajęła drugie miejsce, zaś Niewiadoma była piąta.

25/09/2022  Wielki sukces polskiego kolarstwa! Katarzyna Niewiadoma z medalem mistrzostw świata!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze