Tour de Pologne ruszy bez polskiej gwiazdy! Ma zupełnie inne plany

2020-02-06 14:17 Waldek Zawołowicz
Michał Kwiatkowski
Autor: EastNews Michał Kwiatkowski

Dyrektor Czesław Lang (63 l.) nie będzie zadowolony. W tegorocznym Tour de Pologne nie pojedzie jeden z najlepszych kolarzy świata, Michał Kwiatkowski (30 l.). Zawodnik brytyjskiej grupy Ineos w tym czasie wystąpi na Tour de France.

Michał Kwiatkowski wyścigiem dookoła Walencji rozpoczął sezon i zapowiedział cele na 2020 rok. Mistrz świata z hiszpańskiej Ponferrady (2014) początkowo miał się ścigać na Tour Down Under w Australii. Ale podczas treningu polski kolarz doznał kontuzji.

- W grudniu miałem kraksę i uszkodziłem mięsień czworogłowy. Przerwa trwała dwa tygodnie. Zamiast do Australii, poleciałem na Gran Canarię na obóz treningowy. Zacząłem od Walencji, a później wystartuję w Algarve, Strade Bianche i San Remo - tłumaczy kolarz brytyjskiej grupy Ineos.

W tym roku Kwiatkowskiego nie zobaczymy na Tour de Pologne, który w efektowny sposób wygrał w 2018 roku.

- Mam inne plany. Moim pierwszym celem jest Tour de France, który odbędzie się w tym samym czasie. Formę z Wielkiej Pętli chcę utrzymać aż do startu w igrzyskach olimpijskich w Tokio – kończy Kwiatkowski.

Póki co, polski kolarz zajął 19. miejsce na mecie I etapu 71. edycji wyścigu dookoła Walencji, Castello - Vila-Real (180 km). Wygrał holenderski sprinter Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma).

Najnowsze