Najbliższa rodzina oraz przyjaciele pożegnali Ryszarda Szurkowskiego. We mszy świętej w Wierzchowicach uczestniczyły tłumy

2021-02-13 15:17 mil ŁOLI
Ryszard Szurkowski
Autor: East News Ryszard Szurkowski

W pierwszym dniu lutego w wieku 75 lat zmarł jeden z najwybitniejszych przedstawicieli świata polskiego sportu - Ryszard Szurkowski. Utytułowany kolarz zostanie pochowany w sobotę, 13 lutego w Wierzchowicach koło Świebodowa, swojej rodzinnej miejscowości. Msza święta zaplanowana na godzinę 14:00 zostanie poprzedzona odprawieniem różańca świętego.

Ostatnie lata swojego życia Ryszard Szurkowski spędził rehabilitując się po fatalnym wypadku, którego doznał podczas wyścigu kolarskiego w Kolonii. Do końca wielki mistrz zachował pogodne nastawienie do otaczającego go świata, nawet jeżeli przyszło mu się zmierzyć się z ogromem trudności. 1 lutego kolarz zmarł w Radomiu, a w sobotę, 13 lutego o godzinie 14:00 rozpocznie się ceremonia pogrzebowa w kościele, która zostanie poprzedzona odprawieniem różańca w intencji zmarłego sprtowca.

Szurkowski to najwybitniejszy polski kolarz. W trakcie swojej kariery zgarnął chociażby dwa srebrne medale igrzysk olimpijskich, cztery tytuły mistrza świata czy dwanaście tytułów mistrza Polski.

ABY UZYSKAĆ NAJNOWSZE INFORMACJE, NALEŻY ODŚWIEŻYĆ RELACJĘ - KLIKNIJ F5.

Ryszard Szurkowski zmarł zaledwie kilkanaście dni po swoich 75. urodzinach. Dla całego świata kolarstwa jest to niepowetowana strata.

15:20

W ostatniej drodze Ryszarda Szurkowskiego towarzyszyli mu najbliżsi oraz przyjaciele. Przed kaplicą, w której odbyła się msza pogrzebowa znalazł się również rower ozdobiony biało-czerwoną flagą oraz zdjęciem mistrza przewiązanym czarną wstęgą. 

Ryszarda Szurkowskiego pożegnały tłumy. Zdjęcia z pogrzebu mistrza możecie zobaczyć TUTAJ

15:00

Właśnie zakończyła się msza, w której zgromadzeni pożegnali Ryszarda Szurkowskiego. W najbliższych minutach opublikujemy zdjęcia z uroczystości.

14:48

Przed kościołem, w którym pożegnano Ryszarda Szurkowskiego ustawiono rower ominięty biało-czerwoną flagą, na którym dodatkowo znajduje się zdjęcie mistrza przewiązane czarną wstęga. Tuż przy nim znajduje się także zapalony znicz. 

14:32:

W ławkach zasiadają maksymalnie po dwie-trzy osoby. Ma to naturalnie związek z przestrzeganiem dystansu społecznego w dobie trwającej pandemii koronawirusa COVID-19.

14:23:

Trumnę z ciałem mistrza spoczywającą w centrum kościoła przyozdabia morze różnobarwnych kwiatów - białych, czerwonych czy żółtych. Honorową wartę pełnią żołnierze.

14:10:

Trwa ceremonia pogrzebowa. W najbliższych minutach opublikujemy zdjęcia z uroczystości.

14:00:

Msza święta rozpoczęta.

13:55:

Różanieć święty dobiega końca. Lada chwila rozpcznie się msza święta, na którą dotarła już zdecydowana większość osób planujących wziął udział w ceremonii pogrzebowej Ryszarda Szurkowskiego.

13:45:

Trwa różaniec, tymczasem do kościoła schodzą się także i osoby, które zamierzały dotrzeć dopiero na mszę świętą pogrzebową. Ta rozpocznie się za kwadrans.

13:30:

Ceremonia pogrzebowa Ryszarda Szurkowskiego rozpoczęły się różańcem w intencji zmarłego. Wkrótce opublikujemy zdjęcia z miejsca wydarzenia.

13:22:

Za kilka minut początek uroczystości pogrzebowych Ryszarda Szurkowskiego. Wszystko rozpocznie się różańcem świętym.

13:18:

Sylwetka Ryszarda Szurkowskiego - dokonania.

13:00:

Do rozpoczęcia różańca świętego w intencji zmarłego Ryszarda Szurkowskiego pozostało już tylko pół godziny. Pierwsze osoby zaczynają pojawiać się przy kościele w Wierzchowicach. Wkróce przedstawimy Państwu zdjęcia z miejsca ceremonii pogrzebowej.

12:43:

Wierzchowice, w których pochowany zostanie Ryszard Szurkowski, są położone w województwie dolnośląskim. Od Wrocławia dzieli je nieco ponad 50 kilometrów.

12:25

W ciągu godziny powinen rozpocząć się różaniec święty w intencji zmarłego Ryszarda Szurkowskiego, który poprzedzi uroczystości pogrzebowe.

Ryszard Szurkowski - największe sukcesy. Wielka kolekcja medali, osiagnięcia ciężkie do powtórzenia.

Ryszard Szurkowski nie żyje. Tak walczył o powrót do zdrowia
Pogrzeb Ryszarda Szurkowskiego, legendy kolarstwa
Najnowsze