Tak kolarski "BANDYTA" doprowadził do TRAGEDII. To prawdziwy RECYDYWISTA [WIDEO]

2020-08-06 11:26 DaO
Fabio Jakobsen
Autor: AP Fabio Jakobsen

Kolarze na ostatnich metrach potrafią wyczyniać niesamowite rzeczy na rowerze. Przy ogromnej prędkości przepychają się i szukają sobie miejsca do najlepszej pozycji. Co najważniejsze zazwyczaj mieści się to w ramach fair play, ale o tych zasadach najwyraźniej zapomniał Dylan Groenewegen, który doprowadził do potwornego wypadku podczas Tour de Pologne. Okazuje się, że to nie pierwszy taki raz w jego przypadku.

Sprinterzy są prawdopodobnie najtwardszymi ludźmi w kolarskim peletonie. Nie boją się rozpędzić do niesamowitych prędkości, a ponadto narażeni są na ciężkie wypadki na samym finiszu. Niestety kibice przekonali się o tym kolejny raz podczas I etapu tegorocznego Tour de Pologne. Katastrofalnie wyglądający wypadek zanotował 23-letni Fabio Jakobsen.

TDP 2020: Kibice huczą o nieprawidłowościach z barierkami. Jest komentarz policji

Do tego zdarzenia nie doszłoby, gdyby nie karygodne zachowanie Groenewegena. Holender przewodził stawce kilkaset metrów przed metą i jechał najszybciej z kolarzy. Ale tuż przed "kreską" zaczynał go wyprzedzać Jakobsen. 23-latek przeciskał się po jego prawej stronie, ale Groenewegen zaczynał go blokować. Robił to jednak nieprzepisowo, bo zmieniał tor jazdy, co jest niedozwolone.

Okropne obrażenia Jakobsena. Już nigdy nie będzie wyglądał tak samo

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jeszcze w ostatnim momencie widać doskonale, jak Holender wyciąga łokieć w kierunku Jakobsena. Po tym zdarzeniu 23-latek z ogromnym impetem wpadł w barierki i doszło do bardzo poważnej kraksy. Okazuje się, że to nie pierwszy taki wybryk Groenewegena. Kibice bardzo szybko przypomnieli jego zachowanie z innego wyścigu, gdzie robi niemal to samo, co w środowy wieczór.

NOWE WIEŚCI w sprawie zdrowia Fabio Jakobsena. Kolarz będzie wybudzany ze śpiączki

Najnowsze