Okropne obrażenia Jakobsena. Już nigdy nie będzie wyglądał tak samo

2020-08-06 10:14
Wypadek Fabio Jakobsena na 77. Tour de Pologne
Autor: EAST NEWS Wypadek Fabio Jakobsena na 77. Tour de Pologne

Fabio Jakobsen po strasznym wypadku podczas I etapu Tour de Pologne trafił do specjalistycznego szpitala w Sosnowcu. Po przejściu operacji niedługo powinien zacząć dochodzić do siebie. Najważniejsza będzie próba wybudzenia go ze śpiączki farmakologicznej. Po niej będzie można podjąć decyzję, co należy robić dalej. Konieczna najprawdopodobniej będzie operacja plastyczna. Twarz kolarza po odniesieniu potwornych obrażeń najprawdopodobniej już nigdy nie będzie wyglądała tak samo!

Nic nie zapowiadało tragedii, do której doszło na ostatnich metrach I etapu Tour de Pologne. Przez ponad 150 km peleton gonił uciekającą grupę czterech kolarzy. Kwartet został wchłonięty na ostatnim okrążeniu na ulicach Katowic. O wygranej musiał więc zadecydować sprinterski finisz! Fabio Jakobsen zaliczył potwornie wyglądający upadek. Kolarz Deceuninck-QuickStep przeleciał przez barierki tuż przed kibicami. Skandalicznie zachował się Dylan Groenewegen z Jumbo-Visma, który bezlitośnie i brutalnie wepchnął rywala na barierki.

Barierki na TdP powinny wytrzymać UDERZENIE Jakobsena?! To WIDEO nie pozostawia wątpliwości

Stan kolarza w pierwszych chwilach był dramatyczny. Konieczna była reanimacja. - Wystąpił uraz mózgowo-czaszkowy, jest połamane podniebienie, więc był problem z zaintubowaniem. Utrzymywaliśmy cały czas czynności życiowe. Serce pracowało dobrze, utrzymywało ciśnienie. Najgorsza sytuacja była z układem oddechowym. Podniebienie i górna część dróg oddechowych uległy zmiażdżeniu. To bardzo ciężki uraz, stracił dużo krwi - mówiła na gorąco po wyścigu dr Barbara Jerschina, lekarz wyścigu.

DRAMATYCZNY WYPADEK na finiszu pierwszego etapu TdP 2020!

- Do godziny 5:30 był operowany w naszym szpitalu przez anestezjologów, chirurgów szczękowych oraz laryngologów. Ta operacja była bardzo skomplikowana ze względu na uraz twarzo-czaszki, ale przebiegła bez powikłań - Paweł Gruenpeter, zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala im. świętej Barbary w Sosnowcu. Twarz Jakobsena zapewne nie będzie już wyglądała tak samo.

Gruenpeter przyznał też, że kolarza czekają działania z zakresu chirurgii plastycznej. - Czeka go rehabilitacja i mam nadzieję, że dzisiaj będzie wiedzieć, jak wygląda jego stan świadomości i będzie można wdrożyć postępowanie z zakresu chirurgii plastycznej. Stan jest ciężki, ale stabilny – mówił dziennikarzom. Trzymamy kciuki za szybki powrót zawodnika do zdrowia!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze