Upadek włoskiego kolarza w Giro d'Italia. Liderem pozostał Portugalczyk Almeida

2020-10-16 18:46 dch
Fabio Felline
Autor: East News Fabio Felline

Włoski kolarz Fabio Felline miał groźny upadek zaledwie 5 km przed metą 13. etapu (155 km) wyścigu Dookoła Włoch. Na linii mety najszybszy był jego rodak i partner z grupy Astana, Diego Ulissi.

30-letni Felline zbyt szeroko wyszedł z zakrętu i upadł. Przed upadkiem jechał w grupie pościgowej, ktora ostatecznie dotarła do mety 23 s za czołówką. Felline pozbierał się i do mety etapu dotarł, ale ze stratą ponad 8 minut.

Diego Ulissi (31 l.) przyprowadził do mety 20-osobową grupę, w której był Polak Rafał Majka (13. na "kresce"). Włoch wygrał finisz minimalnie przed liderem wyścigu, Portugalczykiem João Almeidą (Deceunninck - Quick Step). A wszystko działo się w dolinie słynnej z produkcji musującego wina prosecco.W sobotę rozegrany zostanie etap jazdy indywidualnej na czas, który z pewnością zamiesza w klasyfikacji Giro d'Italia. Almeida ma przed tym etapem przewagę 40 s nad Holendrem Keldermanem i 49 s nad Hiszpanem Bilbao. Rafał Majka zajmuje ósmą pozycję, ze stratą 1.27 min, zaś Felline zanotował niewielkie zsunięcie się w klasyfikacji - z 24. na 27. lokatę. O walce o czołowe lokaty już wcześniej mógł zapomnieć.

Najnowsze