Vuelta a Espana: Bardzo groźny wypadek. Kolarz PRZYWALIŁ w znak [WIDEO]

2019-09-13 11:02 JWa
Fatalny wypadek na Vuelta a Espana
Autor: Twitter / jucilnacional Fatalny wypadek na Vuelta a Espana

Te sceny zmroziły krew w żyłach kibiców! Podczas 18. odcinka wyścigu Vuelta a Espana doszło do fatalnie wyglądającego wypadku. Amanuel Ghebreizhabier z ekipy Dimension Data popełnił straszny błąd. Rozpędzony przejechał przez wysepkę i uderzył z impetem w znak drogowy. Błyskawicznie udzielono mu pomocy i przetransportowano do szpitala. Zawodnik zmuszony był do wycofania się z dalszego ścigania.

Amanuel Ghebreizhabier zaskakująco dobrze radził sobie w tegorocznym wyścigu Vuelta a Espana. Kolarz rodem z Erytrei po 17. etapie prestiżowych zawodów zajmował 20. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 18. odcinku także jechał bardzo szybko. Niestety, w pewnym momencie popełnił fatalny błąd. Nie zdołał skręcić w odpowiednim momencie i przejechał przez wysepkę, po czym z całej siły uderzył w znak drogowy. Już w chwili zdarzenia jasnym było, że zawodnik Dimension Data wycofa się z rywalizacji.

Poszkodowany został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Jego zespół szybko odniósł się do strasznych scen w oficjalnym komunikacie. "Amanuel jest w stosunkowo dobrym stanie" - napisano w oświadczeniu.

Najnowsze