Wielkie zmiany na trasie Tour de Pologne 2021! Unikną powtórki strasznego wypadku?

2021-01-03 16:56 mso
Wypadek Fabio Jakobsena
Autor: SZYMON GRUCHALSKI/AFP/East News Wypadek Fabio Jakobsena podczas Tour de Pologne

Fani kolarstwa nie mogą się już doczekać 78. edycji najsłynniejszego kolarskiego wyścigu nad Wisłą, Tour de Pologne. Zmagania "Dookoła Polski" w 2021 roku mają przynieść wielkie zmiany na trasie! Czy dzięki nim uda się uniknąć powtórki strasznego wypadku sprzed roku, gdy Fabio Jakobsen rozbił się na mecie I etapu w Katowicach. Po latach nastąpi także powrót do jednego ze wschodnich regionów Polski.

Kibice czekają na kolejną edycję Tour de Pologne! Podczas 78. edycji, peleton najlepszych zespołów na świecie pojawi się z powrotem we wschodnich rejonach Polski. W rozmowie z Polskim Radiem, dyrektor wyścigu Czesław Lang pojawi się m.in. na Lubelszczyźnie. - Lubelskie, Podkarpackie, Śląskie, Małopolskie. Śląsk i Małopolska od lat na stałe goszczą wyścig. Na Podkarpacie kolarze przyjeżdżają rzadko, ale raz na jakiś czas. Na Lubelszczyznę wyścig wróci po wielu latach przerwy - powiedział Lang.

Tour de Pologne wystartował ze Stadionu Śląskiego

Organizatorzy wyścigu zrobią wszystko, by uniknąć powtórki wypadku sprzed roku, gdy Fabio Jakobsen po faulu Dylana Groenewegena ledwo uszedł z życiem. Meta etapu w Katowicach nie ma mieć miejsca pod Spodkiem na ulicy Korfantego. - Oczywiście, gdy będziemy robili finisz w Katowicach to wybierzemy sobie inne miejsce, żeby już nie było takich emocji. Czy będzie meta, czy będzie start – jeszcze o tym rozmawiamy, ale będzie na pewno zmieniona - dodawał dyrektor wyścigu TdP.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne ma mieć miejsce w dniach 9-15 sierpnia. Zwycięstwa sprzed roku bronić może Remco Evenepoel z Deceuninck-Quick Step.

Najnowsze