Wygrywał na Tour de France i OKRADAŁ domy?! Znany kolarz miał być członkiem SZAJKI

2020-02-20 10:15 JWa
Juan Miguel Mercado
Autor: East News Juan Miguel Mercado

Był czas, że Juan Miguel Mercado znajdował się na ustach wszystkich ze względu na swoje sportowe osiągnięcia. Hiszpan w swojej karierze dwukrotnie triumfował w etapach Tour de France. Teraz jednak jego rowerowe dokonania zeszły na dalszy plan. Policja prowadzi bowiem szeroko zakrojone dochodzenie przeciwko złodziejskiej szajce, której członkiem miał być właśnie 41-latek.

Złodziejska szajka miała być złożona z czterech osób. Policja z Grenady ma ją ponoć rozpracowaną. "Kobieta i dwaj mężczyźni, w wieku od 23 do 33 lat, zostali już aresztowani w związku z serią napadów. Złodzieje skradli m.in. auta, biżuterię, elektronikę, sprzęt sportowy i meble. Straty szacuje się na kwotę ok. 120 tys. euro" - napisano na stronie granadahoy.com. To samo źródło podało, że czwartym podejrzanym może być Juan Miguel Mercado, dwukrotny zwycięzca etapów Tour de France. Jego udział ma być sprawdzany przez funkcjonariuszy.

Złodziejska grupa działała od grudnia ubiegłego roku do lutego 2020. Łącznie dokonała aż 16 włamań do sklepów, barów i domów w andaluzyjskiej Grenadzie i jej bezpośredniej okolicy. Niedługo winnym prokurator powinien przedstawić zarzuty.

Juan Miguel Mercado zapytany o tę sprawę milczał. Były hiszpański kolarz nie chciał skomentować zamieszania na łamach mediów. Sportową karierę 41-latek zakończył w 2007 roku. Jeździł dla takich ekip, jak iBanesto.com (Hiszpania), Quick Step (Belgia) czy Agritubel (Francja).

Najnowsze