Jordan znów ZSZOKOWAŁ świat. Przekaże 100 milionów dolarów na walkę z rasizmem!

2020-06-06 11:01 Piotr Koźmiński
Michael Jordan
Autor: Twitter Michael Jordan

Zawsze był najlepszy, najbardziej popularny, jedyny w swoim rodzaju. Michael Jordan (57 l.). Jeden z najwybitniejszych sportowców bez podziału na dyscypliny wrócił na pierwsze strony mediów w niesamowitym stylu. W środku światowej awantury po śmierci George'a Floyda i dyskusji o dyskryminacji rasowej, Jordan oznajmił, że przekaże 100 milionów dolarów organizacjom walczącym z nierównościami rasowymi. Być może to największy gest charytatywny w historii świata.

We wspólnym oświadczeniu Michael Jordan i Jordan Brand poinformowali, że w ciągu najbliższych 10 lat przeznaczą 100 milionów dolarów na walkę z nierównością rasową, społeczną, a także nierównym dostępem do edukacji.

Już wcześniej Jordan wydał osobne oświadczenie, w którym stanął po stronie protestujących. Przypomnijmy, zamieszki i protesty, które rozlały się na cały świat nastąpiły po śmierci czarnoskórego George'a Floyda, który zmarł w trakcie policyjnej interwencji.

Legenda NBA w szczególnym filmie. Nie wiedzieliście, że Jordan jest aż tak bogaty! [wideo]

- Musimy połączyć nasze siły, społeczności, rządu, liderów, aby stworzyć wspólny front walki - powiedziała Craig Williams, prezes Jordan Brand, podkreślając, że państweor instytucje wciąż nie zdają egzaminu w kwestii walki z rasizmem.

Piłkarz wyleciał z klubu po niewybrednych kometarzach jego żony. Poszło o śmierć Floyda

George Floyd zmarł 25 maja, w Minneapolis, w stanie Minnesota, na skutek interwencji policjanta, który mimo jego błagań, iż nie może uddychać, uciskał mu kolanem kar aż do śmierci czarnoskórego mężczyzny. Pokłosiem tego zdarzenia jest ogólnoświatowa akcja przeciwko nierównościom rasowym.

George Floyd
Autor: AP
Najnowsze