Piłkarz wyleciał z klubu przez żonę! Kazała MORDOWAĆ protestujących

2020-06-06 8:40 MD
zamieszki w USA
Autor: AP

W ostatnim czasie w Stanach Zjednoczonych jest bardzo niespokojnie. Po tym, jak funkcjonariusz policji zabił czarnoskórego mężycznę, George'a Floyda, w społeczeństwie wybuchły zamieszki potęgowane poczuciem, że atak miał podłoże rasistowskie. Aleksandar Katai, serbski piłkarz Los Angeles Galaxy, wyleciał teraz z klubu przez to, że w całej sprawie w mediach społecznościowych niewybrednie udzieliła się jego żona.

Wydarzenia, które rozegrały się za oceanem, odbiły się szerokiem echem w całym światowym społeczeństwie. Również i świat sportu nie pozostał na to wszystko obojętny. Zawodnicy zjednoczyli się w apelu o równość rasową i różnymi akcjami - m.in. w mediach społecznościowych - bardzo wyraźnie zaczęli apelować, aby skończyć z rasizmem raz na zawsze. Nie wszyscy jednak dostosowali się do takiej opinii, o czym boleśnie przekonał się Katai.

Matka Neymara NAPADŁA swojego młodego kochanka! Polała się KREW, przyjechała KARETKA!

O Serbie zrobiło się głośno po tym, gdy jego żona zaczęła nawoływać w Internecie do... mordowania protestujących. "Zabijcie to g***o" - m.in. takie zdanie napisała kobieta. Od razu zareagowali fani Galaxy, którzy wywiesili transparent o wyraźnej treści: "Żadnych rasistów w naszym klubie". Władze ekipy z Los Angeles szybko wezwały gracza z Bałkanów na rozmowę i poinformowały, że najlepszym wyjściem będzie rozwiązanie kontraktu.

29-letni Katai występuje w Stanach Zjednoczonych od lata 2018 roku, kiedy to przeniósł się z hiszpańskiego Deportivo Alaves do Chicago Fire. Los Angeles Galaxy było drugim amerykańskim zespołem podczas przygody lewoskrzydłowego za oceanem.

Najnowsze