Marcin Gortat bliżej pierwszej piątki

2011-01-28 3:00

Marcin Gortat (27 l.) jest w wysokiej formie. Rezerwowy środkowy Phoenix Suns ciągle pokazuje, że należy mu się miejsce w wyjściowej piątce, ale trener Alvin Gentry na razie pozostaje nieugięty. Polak po raz trzeci w ciągu niespełna miesiąca wyrównał rekord kariery, zdobywając 16 pkt w środowym spotkaniu z Charlotte, przegranym przez "Słońca" 107:114.

Polski jedynak w NBA zaliczył wszystkie punkty w pierwszej połowie. W sumie był na parkiecie przez prawie 30 minut, czyli dwa razy tyle, co środkowy pierwszej piątki Robin Lopez. Gortat twierdzi, że nie zależy mu na grze od początku meczów, ważne, by zaliczał dużo minut. Jednak w Phoenix coraz głośniej mówi się o zmianie w podstawowym składzie Suns. - Wierzę, że wywalczę miejsce w piątce, wtedy mogę dać z siebie zespołowi jeszcze więcej - podkreśla Polak.