NBA, Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder 100:87. Mistrzowie wracają do formy

2012-01-04 3:00

Tylko jedna ekipa była do poniedziałku niepokonana na parkietach NBA. 5 zwycięstw w 5 meczach zaliczyli do tego momentu koszykarze Oklahoma City Thunder. Jednak i oni w końcu znaleźli pogromców.

Okazali się nimi słabo radzący sobie na początku rozgrywek obrońcy tytułu z Dallas. Dirk Nowitzki i spółka wygrali 100:87. Niemiecki skrzydłowy zdobył 26 pkt i po meczu mówił, że czuje się coraz lepiej fizycznie. Lider Thunder, Kevin Durant, dwoił się i troił, ale jego 27-punktowa zdobycz niewiele pomogła.

Marcin Gortat i Phoenix Suns wreszcie zadowolili kibiców z Arizony. Dzięki zwycięstwu 102:91 nad Golden State Warriors zaliczyli pierwszą w tym sezonie wygraną na własnym parkiecie.

Polak już pod koniec I kwarty zaliczył 2 faule i został zmieniony. Ostatecznie grał tylko 18 minut, zdobył 5 pkt i dodał 3 zbiórki.