Sofia Ennaoui - rodzice, ojciec, pochodzenie, chłopak. Kim jest?

Autor: fot. Pawel Skraba/ SE

Brązowy medal polskiej biegaczki na 1500 m. Sofia Ennaoui wróciła na podium

2022-08-19 21:23

Ósmy medal dla Polski w lekkoatletycznych ME w Monachium. 27-letnia Sofia Ennaoui dała czadu na ostatnim okrążeniu i wywalczyła brązowy krążek w biegu na 1500 m.

Naszej najlepszej biegaczce na średnich dystansach dobrze służą niemieckie stadiony. Cztery lata temu, w poprzednim czempionacie, w Berlinie wywalczyła srebro, za Brytyjką Laurą Muir.

W finale w Monachium Ennaoui i Muir biegły z tyłu stawki przez ponad pół dystansu. Brytyjka zaatakowała 600 m przed metą i z ostatniej pozycji szybko przeszła na pierwszą. Polka przesunęła się na trzecią pozycję rozpoczynając ostatnie okrążenie. Ale Brytyjka oraz Irlandka Mageean odskoczyły już zbyt daleko. Nie dało się ich dogonić.

Wyniki czołowej trójki to: 4.01,08 min, 4.02,56 i 4.03,59.

Dla Polki piątkowy wyczyn to nie tylko sportowy sukces, ale także zwycięstwo nad słabością organizmu. W maju wróciła na bieżnię po 20-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. I wróciła teraz na europejskie podium.

Sofia przedłużyła tez serię polskich medalowych sukcesów w ME w tek konkurencji. W roku 2016 złoto wywalczyła Angelika Cichocka, w roku 2018 srebro Sofia Ennaoui, która teraz dobrała do kolekcji brązowe trofeum. DCH