Chwile grozy polskiego tyczkarza! Zobacz co się stało podczas skoku [WIDEO]

2019-10-25 19:19
Paweł Wojciechowski: -Macanie tyczki jest mało wydajne
Autor: ALEX MARCINOWSKI/SUPER EXPRESS Paweł Wojciechowski: -Macanie tyczki jest mało wydajne

To się mogło skończyć tragicznie. Takie sytuacje w konkursach skoku o tyczce nie są bardzo częste, niemniej czasem się zdarzają i sprawiają, że widzowie mają ciarki na plecach, a sportowcy muszą liczyć na łut szczęścia i na to, że nic im się nie stanie. Pęknięcie tyczki może mieć katastrofalne skutki.

Z taką sytuacją musiał się zmierzyć były mistrz świata Paweł Wojciechowski podczas igrzysk wojskowych w Chinach. W Wuhan Polak wygrał rywalizację w tyczce bardzo przeciętnym wynikiem 5.60 m. Kiedy wykonywał próbę na 5.82, doszło do pęknięcia tyczki, która rozleciała się i wystrzeliła we wszystkie strony. Wojciechowski wylądował częściowo poza miękkim materacem. Wyglądało to niebezpiecznie, ale najwyraźniej wszystko skończyło się dobrze. Obyło się bez większych urazów.

Wojciechowski we wpisie na Facebooku spokojnie opisał rozegrane zawody: „Kciuk w górę, choć mój dziś trochę ucierpiał... Na zakończenie sezonu na wojskowych igrzyskach sięgnąłem po złoto. Wynik 5.60 może nie jest szaleństwem ale jak na ten okres i tak długi sezon jest dobrze”.

Najnowsze