Fantastyczne występy polskich lekkoatletów w Diamentowej Lidze! Rekordy Swobody i Nowickiego, świetny wieczór w Paryżu

2022-06-19 7:43
Ewa Swoboda
Autor: AP PHOTO Ewa Swoboda

Lekkoatletyczny sezon nabiera tempa, a polscy sportowcy dochodzą do najwyższej formy. W sobotę wieczorem wielu z nich wzięło udział w zawodach Diamentowej Ligi w Paryżu i polscy lekkoatleci zachwycili kibiców. Świetny wieczór podczas paryskiego mityngu miała m.in. Ewa Swoboda, która po trzech latach pobiła rekord życiowy i zbliżyła się do rekordu Polski. Fantastycznie zaprezentowali się Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, którzy zdominowali konkurs rzutu młotem. Z kolei w biegu na 400 m błysnęły "Aniołki Matusińskiego".

Mityng w Paryżu rozpoczął się znakomicie dla polskich kibiców już w przedprogramie. To właśnie w nim zaplanowano konkursy rzutu młotem mężczyzn i kobiet. Zmagania młociarzy i młociarek nie były zaliczane do klasyfikacji Diamentowej Ligi, jednak nie umniejsza to polskim specjalistom w tej dziedzinie. W konkursie mężczyzn Wojciech Nowicki dał prawdziwy popis. Już w pierwszej kolejce rzucił 80,45 m, a następnie trzykrotnie z rzędu przekroczył barierę 80 m. W czwartej serii rzucił aż 81,25 m, co jest rekordem Diamentowej Ligi! Pobił tym samym wyczyn Pawła Fajdka, który w Oslo osiągnął 80,56 m, a w stolicy Francji zajął drugie miejsce. Mistrz świata z Dohy przegrał z aktualnym mistrzem olimpijskim, ale wynik 80,11 m jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Z kolei w rywalizacji kobiet najlepsza była Malwina Kopron, która wygrała konkurs rzutem na 71,33 m.

Złodziej próbował włamać się do auta Anity Włodarczyk. To przez niego Polka straciła szansę na złoto! Policja pokazała zdjęcia

Fantastyczne występy polskich lekkoatletów w Paryżu. Błysk Swobody i Aniołków Matusińskiego

W głównej części mityngu w Paryżu polscy kibice także mieli powody do zadowolenia. Ewa Swoboda potwierdziła znakomitą formę i pobiła rekord życiowy w biegu na 100 m. Podczas niedawnych mistrzostw Polski uzyskała czas 10,99 s, jednak nie może on zostać uznany za najlepszy wynik w karierze, gdyż wiał wówczas zbyt silny wiatr. Na szczęście najlepsza polska sprinterka szybko przebiegła 100 m w podobnym czasie. W Diamentowej Lidze uzyskała 11,05 s i pobiła po 3 latach rekord życiowy. Zbliżyła się na 0,12 s do rekordu kraju, a do mety przybiegła czwarta. Wygrała znakomita Shelly-Ann Fryser-Pryce z rekordem mityngu 10,67 s.

Lewandowski podzielił się radosną nowiną. Po raz trzeci będzie ojcem, doczekał się syna

Sonda
Czy interesujesz się lekkoatletyką?

Świetny wieczór Diamentowej Ligi w Paryżu. Kapitalny bieg na 400 m

Na fantastycznym poziomie stał bieg na 400 m kobiet. Triumfowała słynna Shaunae Miller-Uibo z Bahamów z czasem 50,10 s, jednak genialnie zaprezentowały się polskie biegaczki. Tuż za Miller-Uibo na metę przybiegły Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińka! Znajdująca się w znakomitej formie Kaczmarek uzyskała czas 50,24 s, a jej koleżanka z kadry pobiła rekord życiowy wynikiem 50,28 s. Wartościowy rezultat osiągnęła też Justyna Święty-Ersetić, która była szósta z czasem 51,05 s.

W Paryżu udanie zaprezentował się też Damian Czykier, który w biegu na 110 m ppł zajął czwarte miejsce (13,31 s). Ósmy na 800 m był Patryk Dobek (1:45,15), a w rywalizacji na 3000 m z przeszkodami to samo miejsce zajęła Kinga Królik (9:37,29). Z występu na 100 m ppł w ostatniej chwili zrezygnowała Pia Skrzyszowska, która zgodnie z informacjami PAP jest chora. W stolicy Francji zaczęło ją boleć gardło, ma katar i źle się czuje.

Ewa Swoboda: Polubiłam samą siebie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze