Fantastyczny początek sezonu utalentowanej płotkarki. Najszybszy bieg Polki od 38 lat!

2022-05-27 22:27
Pia Skrzyszowska
Autor: Tomasz Kasjaniuk/PZLA/materiał prasowy Pia Skrzyszowska

Pia Skrzyszowska reprezentująca barwy AZS-AWF Warszawa była bohaterką mityngu lekkoatletycznego Athletics Grand Prix w Poznaniu. W biegu na 100 m ppł uzyskała wynik 12,68 sek. który jest jej rekordem życiowym i piątym wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki.

21-letnia płotkarka z Warszawy już kilku dni temu pokazała, że jest świetnie przygotowana do sezonu, gdy w biegu 100 metrów uzyskała czas 11,12 sek. To był trzeci rezultat w historii polskiej lekkoatletyki, a szybciej od niej biegały tylko Ewa Kasprzyk i Ewa Swoboda. Dzisiaj w Poznaniu Pia uzyskała jeszcze bardziej wartościowy wynik w swojej koronnej konkurencji na 100 m ppł. Rezultat 12,68 s jest piątym w historii naszej lekkoatletyki. Rekord Polski Grażyny Rabsztyn (12,36 s) pozostaje niepodbity od 1980 roku. - To moje drugie dobre wejście w sezon w innej konkurencji. Po biegu eliminacyjnym wiedziałam, że muszę dużo rzeczy poprawić. Jest dobrze, ale myślę, że będzie lepiej - mówiła po biegu Skrzyszowska, która tym rezultatem wypełniła minimum na dwie najważniejsze imprezy tego roku – mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy.

Piotr Lisek przebudzony po nieudanej zimie. Na drodze ku 6 metrom

Jedną z gwiazd mityngu był Yohan Blake, mistrz olimpijski w sztafecie 4x100 m, wspólnie m.in. z Usainem Boltem. Jamajczyk dzisiaj znalazł pogromcą w biegu na 200 m w osobie Kanadyjczyka Brendona Rodneya, który uzyskał czas 20,51 s, a Blake – 20,62 s. W sprincie na 100 metrów najszybsza była Brytyjka Imani Lansiquot (11,15 s) wyprzedzając Annę Kiełbasińską (11,26 s). W skoku o tyczce najlepszy okazał się Piotr Lisek, który pokonał wysokość 5,41 cm a wyższe skakanie uniemożliwiał silnie wiejący wiatr.

Mistrzyni olimpijska chciała pokazać waginę, żeby udowodnić, iż jest kobietą. „Myśleli, że mam członka”

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze