GDZIE OGLĄDAĆ Diamentowa Liga Florencja KIEDY TRANSMISJA Lekkoatletyka 10 czerwca POLSAT SPORT NEWS Haratyk, Bukowiecki, Skrzyszowska Gwiazdy we Florencji

2021-06-10 15:24
Michał Haratyk
Autor: AP Photo/Matthias Schrader Michał Haratyk podczas mistrzostw Europy w Berlinie

GDZIE OGLĄDAĆ Diamentowa Liga Florencja KIEDY TRANSMISJA Lekkoatletyka 10 czerwca POLSAT SPORT NEWS Haratyk, Bukowiecki, Skrzyszowska Gwiazdy we Florencji W czwartek wieczorem odbędzie się trzeci w tym sezonie mityng Diamentowej Ligi. Na ziemi włoskiej jego areną był zwykle Stadion Olimpijski w Rzymie. Tym razem imprezę przeniesiono do Florencji, bowiem w Rzymie już w piątek zainaugurowane zostaną piłkarskie mistrzostwa Europy.

Najciekawiej zapowiadają się konkursy skoków wysokich. W skoku wzwyż mężczyzn dwukrotny mistrz świata, Katarczyk Mussa Barshim (prowadzony przez polskiego trenera Stanisława Szczyrbę) zmierzy się z halowym mistrzem Europy, Białorusinem Maksimem Niedasiekauem. W gronie tyczkarek mistrzyni olimpijska Katerina Stefanidi stanie na rozbiegu z mistrzynią świata, Rosjanką Anżeliką Sidorową oraz trenującą w Szczecinie Wenezuelką Robeilys Peinado.

Dla polskich kibiców najciekawiej zapowiada się kula mężczyzn. Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki mieć będą za rywali Nowozelandczyka Walsha, Chorwata Michaljevicia i Czecha Stańka. W tym gronie najdalej w br. pchnął Haratyk – 22,17 m. Początek konkursu o 19.45.

W Diamentowej Lidze debiutuje 20-letnia Pia Skrzyszowska, która niedawno ustanowiła rekord życiowy w biegu na 100 m przez płotki – 12,80 s. Obok niej w blokach znajdzie się aż sześć płotkarek, które w tym roku przebiegły ten dystans szybciej. Będzie zatem okazja do kolejnego uszczknięcia setnych sekundy z osobistego rekordu.

Natomiast Aneta Lemiesz (40 l.) poprowadzić ma w roli zająca pierwsze okrążenie biegu na 1500 m w czasie nie gorszym niż 63 s.

Diamentowa Liga liczy 14 mityngów w tym roku. W każdym z nich za czołowe miejsca zawodnicy otrzymują nagrody od 10 tys. dolarów (za pierwsze miejsce) do 500 USD. Kolejny mityng – 1 lipca, w Oslo.

Transmisję z Florencji zaplanował Polsat Sport News – czwartek 10 czerwca godz. 20.00.

Dariusz Chrabalowski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze