Koronawirus wśród lekkoatletów. Zakażona czołowa sportsmenka

2020-08-01 19:51 Dariusz Chrabałowski
Pałeczka sztafetowa
Autor: Piotr Bławicki

Pod znakiem koronawirusa zakończyło się zgrupowanie lekkoatletów w Cetniewie. Zakaziła się sprinterka związana ze sztafetą 4x100 m. Jej nazwisko nie zostało ujawnione. Test antywirusowy wykonała w miejscu zamieszkania, po wyjeździe z ośrodka na Wybrzeżu.

Około 50-osobowa grupa zawodników i ich opiekunów miała obóz treningowy w Centralnym Ośrodku Sportu nad Zatoką Gdańską. Zaplanowane było do soboty 1 sierpnia. Zrealizowane zostało w pełni, bowiem informacja o wykryciu Covid-19 przyszła właśnie w sobotę.

Koronawirus w Ekstraklasie! Piłkarz Wisły Płock zakażony!

W treningach uczestniczyli m.in. żeńska sztafeta 4x400 m czy miotacze z rekordzistką Polski w oszczepie Marią Andrejczyk.

- W sobotę dowiedzieliśmy się o koronawirusie u zawodniczki, która wyjechała z Cetniewa w środę – poinformował lekarz kadry dr Jarosław Krzywański w rozmowie z „Super Expressem”. - Tego samego dnia rozjechali się wszyscy pozostali, transportem własnym i z zaleceniem, aby poddali się izolacji po dotarciu do domu. O dalszych krokach decydować powinien sanepid w miejscach ich zamieszkania.

Koronawirus: PASKUDNY HEJT wylał się na Adama Małysza. Wykorzystują do tego dzieci [ZDJĘCIE]

Miejmy nadzieję, że testy pozostałych lekkoatletów dadzą wynik negatywny. Rozpoczął się sierpień, miesiąc najważniejszych startów przesuniętego i zminimalizowanego sezonu.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze