Koronawirus w Ekstraklasie! Piłkarz Wisły Płock zakażony!

2020-08-01 13:05
Wisła Płock
Autor: Cyfra Sport

Upłynie jeszcze dużo czasu nim świat w pełni poradzi sobie z pandemią koronawirusa. Do tego momentu będzie trzeba się przyzwyczaić do mrożących krew w żyłach statystyk. Wirus nie wybiera i każdy jest narażony na zarażenie się nim. Niestety wykryto pierwszy przypadek koronawirusa w zespole z polskiej PKO Ekstraklasy. O pozytywnym wyniku testu jednego z piłkarzy poinformowała Wisła Płock.

Urlopy w tym roku dla piłkarzy z polskiej ligi były zupełnie inne niż te, które znali z przeszłości. Przede wszystkim mieli zdecydowanie mniej czasu na odpoczynek. Wiele klubów już niebawem zacznie przygotowania do kolejnego sezonu. Wisła Płock, która zdołała utrzymać się w PKO Ekstraklasie, zaplanowała obóz w Grodzisku Wielkopolskim. Do tego jednak nie dojdzie.

Oficjalnie. Najlepszy strzelec i kapitan Cracovii piłkarzem Legii Warszawa!

Klub w komunikacie poinformował, że po powrocie piłkarzy do Płocka postanowił przebadać ich na obecność koronawirusa. Wykonano badania wymazowe. Niestety jeden z testów dał wynik pozytywny. Klub nie ujawnia jednak nazwiska piłkarza. - Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku oraz komisją medyczną PZPN nie będą prowadzone treningi grupowe pierwszego zespołu. Wyniki pozostałych członków drużyny są negatywne - czytamy w komunikacie.

Wakacje nad polskim morzem to ognisko koronawirusa!? Wojciech Kowalczyk ujawnia OBRZYDLIWE fakty

- Zaplanowany na dziś wyjazd na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego zostaje odwołany. Wszystkie osoby pozostające w kontakcie z zawodnikiem pozostaną w izolacji. W najbliższych dniach odbędą się ponowne badania wymazowe całej przebadanej grupy. Po otrzymaniu wyników będą podejmowane kolejne kroki zgodne z zaleceniami PSSE w Płocku oraz komisją medyczną PZPN - dodano.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE