Łukasz Zaczyk z Chorzowa mistrzem Polski U18 w biegu na 600 m

Autor: UM Chorzów/FB

Medale lekkaottów

Młody Polak zrobił coś niewiarygodnego. Przemknął niczym ekspres obok rywali, ma medal! [WIDEO]

2024-07-21 20:35

Młodzi polscy lekkoatleci spisali się bardzo dobrze podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy U-18 zdobywając aż 8 medali. Na zawodach w Bańskiej Bystrzycy dużego wyczynu dokonał Łukasz Zaczyk, który po fantastycznym finiszu zdobył brąz w biegu na 800 metrów.

Polak był wymieniany w gronie pretendentów do medali, ale nie tych głównych. Od początku biegł z przodu stawki, kontrolując przebieg rywalizacji. Kiedy jednak rywale przyspieszyli nasz zawodnik spadł na 5 miejsce tracąc spory dystans do lidera, którym był Brytyjczyk Matthew McKenna. Na ostatniej prostej Polak był nawet szósty i chyba nikt poza nim samym, nie myślał o medalu.

Dramat pięknej polskiej lekkoatletki. Maria Andrejczyk była na granicy. Jej wyznanie mrozi krew w żyłach

Tymczasem biegacz z Bytomia w tempie ekspresu najpierw wyprzedził Włocha, a na ostatnich pięciu metrach dwóch kolejnych rywali – Słoweńca i Hiszpana. Rozpędzony Zaczyk runął za metą na ziemię nie mogąc utrzymać się na nogach, ale jego trzecie miejsce nie podlegało żadnej dyskusji. Zwyciężył McKenna w czasie 1.52,91 s, a srebro wywalczył Aaron Ceballos z Hiszpanii (1.53,21 s). Polak uzyskał rezultat 1.53,60. W ostatnich konkurencjach mistrzostw, w tzw. sztafecie szwedzkiej((100+200+300+400 m) nasi juniorzy sięgnęli po złoto, a juniorki po srebro. Polacy łącznie w Bańskiej Bystrzycy zdobyli osiem medali w tym aż 4 złote. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy drugie za Włochami.

Legenda polskiej lekkoatletyki nie żyje. Tragiczna wiadomość tuż przed igrzyskami