Anita Włodarczyk

i

Autor: Tomasz Radzik

Pech i stracona szansa Anity Włodarczyk? Nikłe widoki na start w mistrzostwach świata

2022-06-11 13:24

Zdążyła wystartować w tym sezonie cztery razy. Wynikiem 78,06 m jest wiceliderką światowej tabeli młociarek. Anita Włodarczyk (36 l.) była kandydatką do zdobycia piątego złotego medalu w mistrzostwach świata. Niestety, doznana kontuzja prawdopodobnie wykluczy ją ze startu w czempionacie w Eugene w USA (od 15 lipca).

Zdrowotnym skutkiem udanego pościgu i pojmania złodzieja samochodu w Warszawie stało się naderwanie mięśnia nogi. Mistrzyni zapowiedziała, iż w poniedziałek podda się operacji. Nie odniosła się co do przyszłości.

Znamy szczegóły starcia Anity Włodarczyk ze złodziejem. Ujawniła, kto chciał ją okraść. Pokazała auto, czeka ją operacja

Niestety, jej start w mistrzostwach świata wydaje się praktycznie niemożliwy. Cudem byłoby doprowadzenie kontuzjowanej i operowanej nogi do pełnej sprawności w ciągu pięciu tygodni. Tym bardziej, ze jak mówią specjaliści tej konkurencji - młotem rzuca się przede wszystkim nogami, a nie ramionami.

Sonda
Czy interesujesz się lekkoatletyką?

Anita Włodarczyk przeszła dwie operacje kolana w latach 2019 i 2020. Nie od razu odzyskała po nich wysoką formę, ale podczas igrzysk w Tokio (sierpień 2021) była nie do pokonania dla rywalek.

Natalia Kaczmarek "aniołkiem" numer 1. Rekord 17-letniego tyczkarza w lekkoatletycznych MP

Zapewne i teraz doszłaby do najwyższej dyspozycji w trakcie czempionatu w Eugene. Byłaby faworytką w pojedynku z liderką tabeli światowej, Brooke Andersen z USA (79,02 m), gdyby nie złośliwy grymas losu w prywatnej sytuacji.

Mocno wątpliwy jest też występ rekordzistki świata w mistrzostwach Europy w Monachium (od 15 sierpnia). Trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej przyjdzie zapewne skupić się na tym, co dla niej najważniejsze: przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Paryżu 2024, gdzie ma szanse powalczyć o czwarty złoty medal.

Anita Włodarczyk: do końca życia nie zapomnę startów na igrzyskach
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze