Pia Skrzyszowska

i

Autor: Cyfrasport Pia Skrzyszowska

ME w Monachium

Pia Skrzyszowska mistrzynią Europy! Fenomenalny bieg Polki, pierwszy taki start od 40 lat

2022-08-21 20:55

Pia Skrzyszowska mistrzynią Europy w biegu na 100 m przez płotki! Polka nie dała najmniejszych szans rywalkom na stadionie w Monachium i wygrała z kapitalnym czasem 12,53 s. Jest to drugi wynik w jej karierze i kolejny medal dla Polski podczas ME w stolicy Bawarii. Drugie miejsce zajęła Luca Kozak, która przegrała z 21-latką o 0,16 s. Jest to pierwszy polski medal na tym dystansie od 40 lat!

Ostatni dzień mistrzostw Europy w Monachium zapowiadał się szczególnie ciekawie dla polskich kibiców w sprinterskich konkurencjach. To na ten dzień zaplanowano rywalizację kobiet na dystansie 100 metrów przez płotki i obu sztafet 4x 100 m. Było wiadomo, że jedną z faworytek w "płotkach" jest Pia Skrzyszowska, która ma za sobą niezwykle udany sezon. Potwierdziła to w niedzielnym półfinale, który wygrała z czasem 12,66 s. Stało się jasne, że chwilę przed godziną 21 powalczy o pierwszy seniorski medal indywidualny. I 21-latka wytrzymała ciśnienie, zdobywając złoty medal w fantastycznym stylu!

Wspaniała chwila w życiu Włodzimierza Szaranowicza! Legendarny dziennikarz TVP ma powód do dumy, może świętować z kolegami

Natalia Kaczmarek: Za dwa lata to my będziemy pierwsze!

Żadna z rywalek nie była nawet blisko Skrzyszowskiej, która triumfowała z czasem 12,53 s. Polka osiągnęła drugi czas w karierze [jej życiówka to 12,51 s z niedawnego Memoriału Kamili Skolimowskiej - przyp. red.] i nawiązała do pięknej tradycji Teresy Nowak i Lucyny Langer-Kałek. Ta druga była ostatnią polską medalistką ME na tym dystansie w 1982 r. Co więcej, Skrzyszowska pobiegła w najlepszym czasie na ME od 36 lat! To pokazuje, jak fenomenalnie przygotowała formę i wystrzeliła w najważniejszym momencie.

Od polskiej lekkoatletki aż bucha żar. Nogi do nieba, tych zdjęć nie zapomnisz

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze