Pia Skrzyszowska

Autor: Cyfrasport Pia Skrzyszowska

ME w Monachium

Pia Skrzyszowska mistrzynią Europy! Fenomenalny bieg Polki, pierwszy taki start od 40 lat

2022-08-21 20:55

Pia Skrzyszowska mistrzynią Europy w biegu na 100 m przez płotki! Polka nie dała najmniejszych szans rywalkom na stadionie w Monachium i wygrała z kapitalnym czasem 12,53 s. Jest to drugi wynik w jej karierze i kolejny medal dla Polski podczas ME w stolicy Bawarii. Drugie miejsce zajęła Luca Kozak, która przegrała z 21-latką o 0,16 s. Jest to pierwszy polski medal na tym dystansie od 40 lat!

Ostatni dzień mistrzostw Europy w Monachium zapowiadał się szczególnie ciekawie dla polskich kibiców w sprinterskich konkurencjach. To na ten dzień zaplanowano rywalizację kobiet na dystansie 100 metrów przez płotki i obu sztafet 4x 100 m. Było wiadomo, że jedną z faworytek w "płotkach" jest Pia Skrzyszowska, która ma za sobą niezwykle udany sezon. Potwierdziła to w niedzielnym półfinale, który wygrała z czasem 12,66 s. Stało się jasne, że chwilę przed godziną 21 powalczy o pierwszy seniorski medal indywidualny. I 21-latka wytrzymała ciśnienie, zdobywając złoty medal w fantastycznym stylu!

Wspaniała chwila w życiu Włodzimierza Szaranowicza! Legendarny dziennikarz TVP ma powód do dumy, może świętować z kolegami

Natalia Kaczmarek: Za dwa lata to my będziemy pierwsze!

Żadna z rywalek nie była nawet blisko Skrzyszowskiej, która triumfowała z czasem 12,53 s. Polka osiągnęła drugi czas w karierze [jej życiówka to 12,51 s z niedawnego Memoriału Kamili Skolimowskiej - przyp. red.] i nawiązała do pięknej tradycji Teresy Nowak i Lucyny Langer-Kałek. Ta druga była ostatnią polską medalistką ME na tym dystansie w 1982 r. Co więcej, Skrzyszowska pobiegła w najlepszym czasie na ME od 36 lat! To pokazuje, jak fenomenalnie przygotowała formę i wystrzeliła w najważniejszym momencie.