Włodzimierz Szaranowicz

i

Autor: Tomasz Radzik / SUPER EXPRESS Włodzimierz Szaranowicz

Wielkie wyróżnienie

Wspaniała chwila w życiu Włodzimierza Szaranowicza! Legendarny dziennikarz TVP ma powód do dumy, może świętować z kolegami

2022-08-21 18:19

Włodzimierz Szaranowicz to prawdziwa legenda polskiego dziennikarstwa sportowego. Przez lata był czołowym komentatorem TVP, który pracował przy najważniejszych wydarzeniach. W 2019 roku przeszedł na emeryturę z powodu choroby, ale kibice wciąż o nim pamiętają. I nie tylko oni, bowiem przy okazji Mistrzostw Europejskich w Monachium otrzymał światowe wyróżnienie. Szaranowicz ma powód do dumy i może świętować z dwoma kolegami.

Mistrzostwa Europejskie w Monachium powoli dobiegają końca, ale okazały się znakomitą okazją do wyróżnienia zasłużonych postaci z szeroko pojętego świata sportu. Nie tylko wybitnych sportowców i trenerów, lecz także dziennikarzy, którzy dzielnie pracowali podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Międzynarodowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej (AIPS) i europejska federacja lekkoatletyczna (European Athletics) uhonorowały w stolicy Bawarii dziennikarzy, którzy relacjonowali przebieg dziesięciu i więcej mistrzostw Starego Kontynentu. W tym gronie nie mogło zabraknąć Włodzimierza Szaranowicza, który pracował przy ME w latach 1978 - 2018.

Od polskiej lekkoatletki aż bucha żar. Nogi do nieba, tych zdjęć nie zapomnisz

Natalia Kaczmarek: Za dwa lata to my będziemy pierwsze!

Wspaniała chwila w życiu Szaranowicza! Legendarny dziennikarz TVP ma powód do dumy

Głos Szaranowicza w dużej mierze kojarzy się kibicom właśnie z najważniejszymi lekkoatletycznymi zawodami. Niestety, upływający czas i postępująca choroba sprawiły, że legendarny dziennikarz ostatni raz pracował przy którejś z wielkich imprez w 2018 roku. Emerytura wiąże się z tym, że nie był obecny w Monachium, ale i tak otrzymał pamiątkowy certyfikat z rąk prezydenta AIPS, Gianniego Merlo, i szefa European Athletics, Dobromira Karamarinowa. To samo wyróżnienie otrzymali także dwaj koledzy 73-latka.

Medal, lody i wakacje w Hiszpanii. Adrianna Sułek wicemistrzyni Europy w lekkoatletyce kończy rok startów z dwoma srebrnymi medalami

Piękna polska biegaczka zachwyca nie tylko na bieżni!

Szaranowicz został wyróżniony dzięki pracy przy 12 mistrzostwach Europy. Z kolei Marek Jóźwik i Marek Rudziński, którzy pracowali z byłym szefem sportu TVP w publicznej stacji, mogą pochwalić się 11 czempionatami. To także pozwoliło im otrzymać wyjątkowy certyfikat. Rekordzistą wyróżnionym w Monachium okazał się Peter Frei ze Szwajcarii, który obsłużył aż 16 lekkoatletycznych ME!  

Sonda
Czy brakuje Ci Szaranowicza w telewizji?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze