Kornelia Lesiewicz

i

Autor: Paweł Skraba

Pięć medali w ME juniorów. Czy młodsi lekkoatleci przebiją starszych?

2021-07-17 22:58

Po trzech dniach lekkoatletycznych ME juniorów (do lat 19) młodzi polscy reprezentanci wyrównali dorobek starszych kolegów w rozegranych tydzień wcześniej młodzieżowych ME (do lat 22). Mają juz w kolekcji pięć medali, w tym dwa złote. Czempionat odbywa się na tym samym stadionie – w Tallinnie.

W piątek udziałem polskiej ekipy był złoty dublet. Niespełna 18-letnia Kornelia Lesiewicz wygrała w finale biegu na 400 m w czasie 52,46 s, o 0,60 s przed Brytyjka Mary John. Za kilka dni wyruszy na igrzyska w Tokio jako zawodniczka sztafety 4x400 m.

Z kolei Dawid Piłat stoczył pasjonującą walkę w rzucie młotem (6-kilogramowym, lżejszym od seniorskiego). Był lidrem po pierwszej serii (76,90 m), potem wyprzedzili go Francuz Bruxelle i Niemiec Hummel. Odzyskał prowadzenie w piątej kolejce (79,20 m.), ale w szóstej i ostatniej Hummel przerzucił go o 12 cm. Kończący konkurs polski miotacz odpowiedział rekordem Polski juniorów – 79,59 m! Nawiązał do juniorskich triumfów w tej konkurencji Szymona Ziółkowskiego (w roku 1995) i Macieja Pałyszki (1997).

W sobotę srebrny medal w skoku wzwyz zdobył Mateusz Kołodziejski uzyskując wysokość 2,23 m, o 2 cm mniejszą od Izraelczyka Jonathana Kapitolnika. Medalowy dublet zaliczyły polskie płotkarki na dystansie 100 m. Za plecami ciemnoskórej Szwajcarki Ditaji Kambundji (13,01 s) finiszowały Weronika Barcz (13,42) i Marika Majewska (13,46).

Mistrzostwa Europy juniorów trwają do niedzieli 18 lipca. Można liczyć, że polski dorobek medalowy jeszcze się powiększy. W polskiej talii pozostaje m. in. Krzysztof Różnicki, ubiegłoroczny mistrz Polski seniorów(!) na dystansie 800 metrow.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze