Święta u Małachowskich. Pierwsze w prawdziwej rodzinie.

To będą dla nich szczególne święta Bożego Narodzenia. Pierwsze jako pełnoprawna rodzina. I w nowym domu, który kupili na obrzeżach Warszawy. Przed Wigilią Piotr Małachowski (37 l.) i Katarzyna von Engel-Małachowska razem lepili pierogi, które będą jedną z ozdób świątecznego stołu. Do jadłospisu szeroko przyłożyły się obie mamy.

Katarzyna i Piotr pobrali się we wrześniu, po wieloletniej znajomości. Chwilę wcześniej zamieszkali w nowym domu, w którym całkowicie wyposażone są na razie kuchnia i pokój ich 7-letniego syna, Henia.

Były mistrz świata w rzucie dyskiem ostatnich kilkanaście dni spędził w Tallinnie, gdzie pod okiem trenera Gerta Kantera przygotowywał się do olimpijskiego sezonu 2021.

W czasie jego nieobecności żona łączyła opiekę nad dzieckiem i domem ze swoją zawodową specjalnością, jaką jest microblading (metoda makijażu permanentnego brwi).

Piotr po powrocie zakupił i obsadził choinkę. Udekorowana została według koncepcji żony, która brzmi: zmieścić wszystkie bombki, jakie mamy. Udało się.

Co z tradycyjnych potraw najbardziej smakuje młodej parze?

- Mnie najbardziej smakuje… wszystko - mówi Piotr.

- A mnie karp na gorąco w białym winie i śmietanie według recepty szwagra Piotra – deklaruje Katarzyna. - I jeszcze właśnie pierogi według przepisu babci. A ponadto barszcz.

Najnowsze