Takich ZDJĘĆ nie zobaczycie nigdzie! Lekkoatleci w SZALE świątecznych przygotowań

2020-12-23 15:27 Paweł Skraba, PO
To będzie Święty czas
Autor: PAWEŁ SKRABA/ SUPER EXPRESS To będzie Święty czas

W trakcie sezonu wylewają siódme poty na treningach i zawodach. Dobra forma przydaje się przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy trzeba uwijać się jak w ukropie, by przygotować smakołyki na wigilijny stół. Justyna Święty-Ersetic (28 l.) i inni wyśmienici lekkoatleci świetnie spisują się w kuchni, a z „Super Expressem” podzielili się wrażeniami z przygotowań.

- Święta spędzę tradycyjnie w gronie rodzinnym. Ale z drugiej strony nieco nietypowo – to będą pierwsze święta w naszym nowym domu. Czas więc bardzo zwariowany, bo święta, przeprowadzka czyli istny armagedon. Ja przygotowuję wigilię głównie od słodkiej strony. Uwielbiam piec pierniki i muffiny. Zrobię na pewno też karpia i paszteciki do barszczu - mówi nam uroczo uśmiechnięta Święty-Ersetic.

Święta u Małachowskich. Pierwsze w prawdziwej rodzinie

Lekkoatleci świetnie radzą sobie nie tylko na sportowych arenach, ale również w kuchni. Biegacz Marcin Lewandowski (33 l.) postanowił ugotować tradycyjny bigos. W kuchni udziela się również młociarka Joanna Fiodorow (31 l.), choć uczciwie przyznaje, że gotuje słabo.

- Gotowanie raczej odpada, nie ma co ukrywać, że to nie jest mój konik. Ale staram się pomagać tyle, ile mogę. Zawsze piekę jakieś ciasto. Uwielbiam pierogi i łazanki – mówi Fiodorow.

Rosyjscy sportowcy bez barw narodowych. W lekkoatletyce tylko dziesiątka w Tokio?

Jeden z naszych sprinterskich Aniołków, Małgorzata Hołub-Kowalik (28 l.) przez ostatnie dni zajmowała się kupowaniem prezentów. - Zamówiłam chyba kilkadziesiąt paczek. Ja wybierałam i zamawiałam, a mąż Kuba codziennie odwiedzał paczkomat i spotykał się z kurierami. Najbardziej czekam na pierogi i barszcz z uszkami. Pierogi ulepią nam mamy - moja i Kuby. Ja jeszcze nie czuję się na siłach – uśmiecha się Gosia.

WYJĄTKOWE życzenia od sportowców! Przed WAMI wielkie gwiazdy pod choinkę
Najnowsze