Był legendą, a potraktowali go jakby był NIKIM. Wyrzucili go na bruk!

2020-10-09 16:13 JWa, PAP
Igor Vori, Marcin Lijewski
Autor: Cyfra Sport Igor Vori, Marcin Lijewski

Kilka lat temu cały kraj podziwiał jego dokonania, a wielu młodych adeptów sportu chciało kiedyś osiągnąć tyle, co właśnie on. Po zakończeniu kariery, jak wielu kolegów po fachu, postanowił zostać trenerem. Szybko przekonał się jednak, że to zadanie bardzo trudne. Legendarny chorwacki szczypiornista Igor Vori po zaledwie miesiącu aktywnej pracy został wyrzucony z PPD Zagrzeb.

atalnie pierwszą pracę w roli samodzielnego trenera będzie wspominał mistrz olimpijski i świata w piłce ręcznej Igor Vori. Chorwat został zwolniony po miesiącu nowego sezonu z PPD Zagrzeb – poinformowały miejscowe media. Pod jego wodzą zawodnicy PPD (Prvo Plinarsko Drustvo) rozegrali sześć meczów, w tym pięć oficjalnych i wszystkie przegrali. Nowym szkoleniowcem ma zostać Vlado Sola, a klubowym doradcą słynny Lino Cervar. Podopieczni Voriego przegrali m.in. różnicą 10 goli sparing z Pick Szeged, a potem nie powiodło im się w finałowym turnieju ligi regionalnej Seha. W półfinale ulegli Vardarovi Skopje, w składzie z Patrykiem Walczakiem, a w spotkaniu o trzecie miejsce nie sprostali Mieszkowowi Brześć.

SKANDAL przed meczami Pucharu Polski! Związek wystrychnął kibiców na dudka? Wielkie KURIOZUM

Łącznie 40-letni Vori, mistrz świata z 2003 roku i mistrz olimpijski z 2004, prowadził stołeczny zespół przez cztery miesiące; na początku czerwca zastąpił Veselina Vujovica. Jako gracz Chorwat ma w dorobku również brąz igrzysk w Atenach oraz srebrne i brązowe krążki MŚ i ME.

Trening medialny piłkarzy ręcznych Grupy Azoty Tarnów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze