Kim Rasmussen

i

Autor: CyfraSport Kim Rasmussen

Były selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował się na odważny krok! Pracy w tym miejscu nikt się nie spodziewał

2022-05-10 9:13

Kibice szczypiorniaka w Polsce doskonale pamiętają Kima Rasmussena. Duński szkoleniowiec prowadził m.in. reprezentację Polski kobiet. Kim Rasmussen zdecydował się na odważny krok i pracę w dość egzotycznym kierunku. Pisze historię tamtejszej piłki ręcznej. Pracy w takim miejscu raczej nikt się nie spodziewał.

Były selekcjoner polskich piłkarek ręcznych Duńczyk Kim Rasmussen został trenerem kobiecej reprezentacji Korei Południowej. Dzięki temu napisał historię tamtejszego szczypiorniaka. Jest pierwszym obcokrajowcem na tym stanowisku.

Kim jest Kim Rasmussen?

Rasmussen trenował też Węgry (2016-2020) i Czarnogórę (2020-2021), ale jak podkreślił kanał telewizji TV2 największe sukcesy osiągnął z Polkami, wprowadzając je dwa razy do półfinałów mistrzostw świata, w 2013 i 2015 roku. W sezonie 2020/2021 był też trenerem MKS Lublin.

NIE PRZEGAP! Pikantne zdjęcia nowej zawodniczki FAME MMA aż rozgrzewają do czerwoności. Wiktoria Jaroniewska rozpali zmysły fanów

Karim Benzema i jego skandale | Futbologia

Kim Rasmussen trenerem Korei Południowej

Rasmussen poinformował o swojej nowej pracy w mediach społecznościowych w poniedziałek rano, tuż przed wylotem do Seulu. Jak dodał TV2 "w ten sposób odciął się od mediów na wiele godzin, lecz jest to prawdziwie sensacyjna wiadomość".

Asystentem Rasmussena będzie Bo Rudgaard, który powiedział, że celem jest olimpiada w Paryżu w 2024 roku. "Będziemy pierwszymi zagranicznymi trenerami w tej dyscyplinie w Korei Południowej i chcemy połączyć duński styl gry z kulturą i mentalnością tego kraju. To może być bardzo ciekawa mieszanka" - dodał.

NIE PRZEGAP! Nie żyje legendarny trener. Wielokrotnie wygrywał mistrzostwa świata i Europy, zmarł Bengt Johansson

Sonda
Czy lubisz piłkę ręczną?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze