Czechowskie Niedźwiedzie - Vive Targi Kielce, WYNIK MECZU 30:31. Michał Jurecki trafił w ostatniej sekundzie

2011-10-13 23:26

Sensacyjna wygrana piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce! W niesamowitych okolicznościach, po dwóch z rzędu niewykorzystanych karnych rywali i w osłabieniu, ekipa trenera Bogdana Wenty wyrwała zwycięstwo 31:30 potentatowi grupy B w Lidze Mistrzów, rosyjskim Czechowskim Niedźwiedziom.

Faworytami byli gospodarze, ale goście nie dali się zepchnąć do defensywy. Do przerwy remisowali 17:17, potem jednak przeważali Rosjanie, którzy odskoczyli aż na 5 bramek.

Gracze Vive nie przestawali gonić i w ostatniej minucie doprowadzili do remisu 30:30. Niedźwiedzie miały wtedy karnego, którego obronił Cleverly. Po chwili po faulu Tkaczyka Rosjanie egzekwowali drugą "siódemkę", tym razem jednak trafili w słupek.

Polacy grali w osłabieniu i mieli na kontrę tylko 13 sekund. W ostatniej chwili bramkę na wagę triumfu zdobył Michał Jurecki.