Dramat nad polskim jeziorem. Utonęła 20-letnia piłkarka ręczna

2019-07-08 14:18 MSo
Znicz, płomień
Autor: Dreamstime

W Starych Jabłonkach dopiero, co skończyły się mistrzostwa Europy w plażowej odmianie piłki ręcznej. Niestety, nie wszystkim udało się z nich bezpiecznie wrócić do domu. Jedna z zawodniczek straciła w Polsce życie - utonęła w mazurskim jeziorze, Szeląg Mały.

Zawodnicy w nocy z niedzieli na poniedziałek mieli brać udział w imprezie, która wieńczyła udział w mistrzostwach Europy plażowej piłki ręcznej. Jak informuje portal SportoweFakty.wp.pl, niestety, podczas zabawy zmarła 20-letnia Rosjanka, która wskoczyła do jeziora.

Jekaterina Koroliewa miała wskoczyć do Szelągu Małego, jeziora znajdującego się nieopodal Starych Jabłonek, które gościły tę imprezę. Kobieta wypłynęła z wody, ale wówczas była już nieprzytomna. Do brzegu odholował ją kolega z reprezentacji, ale mimo reanimacji nie udało jej się uratować. Sprawę zaczęła badać policja.

Rosjanki zajęły dopiero dziewiąte miejsce na mistrzostwach Europy w plażowej piłce ręcznej. Po złote medale sięgnęła reprezentacja Danii, która w finale pokonała Węgry. W meczu o trzecie miejsce Holenderki pokonały Chorwację. Również w turnieju męskim triumfowali Duńczycy. Drugie miejsce zajęła Norwegia, trzecia kadra Węgier.

Najnowsze