Uładzisłau Kulesz, Flensburg - Łomża Vive Kielce

Autor: East News Uładzisłau Kulesz w ataku podczas meczu Flensburg - Łomża Vive Kielce

Liga Mistrzów: Vive wypuściło zwycięstwo w końcówce. Dreszczowiec we Flensburgu!

2020-09-16 22:23

Mecz Flensburg - Łomża Vive Kielce miał być emocjonującym widowiskiem i to się sprawdziło. Do samego końca wynik oscylował w granicach remisu. Niestety, w ostatnich sekundach mistrzowie Polski wypuścili zdobycz punktową z rąk i przegrali na inaugurację Ligi Mistrzów 2020/21 30:31. Mimo, że kilka minut wcześniej mieli 3 gole przewagi.

Mecz Flensburg - Łomża Vive Kielce zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Oba zespoły należą do faworytów grupy A i eksperci spodziewają się, że walka o dwa czołowe miejsca, premiowane bezpośrednim awansem do ćwierćfinału, rozegra się między nimi, francuskim PSG i węgierskim Pick Szeged. Już od pierwszych minut spotkania przy pustych trybunach widać było, że zarówno gospodarze, jak i mistrzowie Polski mają chrapkę na komplet punktów w środowy wieczór.

Od pierwszego gwizdka szwedzkich arbitrów walka była bardzo równa. Po stronie Vive wyróżniali się szczególnie Andreas Wolff w bramce i Uładzisłau Kulesz w ataku. Białorusin raz po raz bombardował rywali rzutami z dystansu. Jednak dziurawa obrona kielczan nie pozwoliła odjechać Niemcom i Polacy mieli maksymalnie dwa gole przewagi. Ostatecznie po trzydziestu minutach na tablicy wyników widniał remis 14:14.

Druga połowa nie różniła się wiele od pierwszej aż do momentu, gdy w końcówce Vive wyszło na prowadzenie 26:23. Kielczanie mieli nawet akcję na 27:23, ale ją zmarnowali i coś się zacięło. Przez kolejne pięć minut zespół Talanta Dujszebajewa nie zdobył ani jednej bramki i dał się dojść ambitnym gospodarzom. Flensburg w końcówce wykorzystywał luki w defensywie żółto-biało-niebieskich i ostatecznie wygrał 31:30, zgarniając arcyważne dwa punkty.

W drugiej kolejce Łomża Vive Kielce ma zmierzyć się z Pick Szeged. Nie wiadomo jednak czy spotkanie to dojdzie do skutku, ponieważ węgierski zespół ma problem z przypadkami koronawirusa. W najbliższych dniach szczypiorniści Picku mają być ponownie testowani i wtedy zapadną ostateczne decyzje.

Flensburg - Łomża Vive Kielce 31:30 (14:14)

Flensburg: Burić, Bergerud - Hald Jensen, Svan 2, Wanne 5, Joendal, Steinhauser, Mensah Larsen 4, Soegard Johannessen 4, Gottfridsson 5, Holpert, Semper 2, Moeller 3, Roed 6

Vive: Kornecki, Wolff - Vujović 1, Olejniczak, Sićko, Alex Dujszebajew 2, Tournat 1, Karacić 3, Kulesz 8, Moryto 1, Thrastarson, Fernandez 3, Dani Dujszebajew 2, Gębala, Karaliok 7, Gudjonsson 2