Rzut karny w meczu Dania - Niemcy

i

Autor: Twitter Rzut karny w meczu Dania - Niemcy

Kibice kładli się ze śmiechu! Wykonywał rzut karny, skończyło się kuriozum roku

2022-07-18 14:19

Sport na najwyższym poziomie nie jest pozbawiony przezabawnych wpadek. Przekonał się o tym młody Duńczyk, który na mistrzostwach świata U20 w piłce ręcznej podszedł do wykonania rzutu karnego. Powiedzieć, że przy próbie z siódmego metra zawiódł, to nic nie powiedzieć. Po tym, co wydarzyło się na parkiecie, kibice nie mogli dojść do siebie i nie przestawali się śmiać.

Polscy kibice doskonale wiedzą, jak emocjonująca może być piłka ręczna. Nasza reprezentacja przyzwyczaiła już do tego, że bardzo często o wyniku spotkań decydują końcowe sekundy. Na podobny scenariusz zanosiło się w spotkaniu o 7. miejsce mistrzostw Europy U20 Dania - Niemcy. W 42. minucie na tablicy widniał remisowy rezultat 20:20. Duńczycy otrzymali wyjątkową szansę wyjścia na prowadzenie, ponieważ sędziowie podyktowali dla nich rzut karny. Okazało się jednak, że i rzut z siódmego metra może doprowadzić do kuriozalnej sytuacji, w której cała hala zaniosła się głośnym śmiechem. Nic dziwnego, gdy popatrzy się na te obrazki.

Wielki dzień w życiu gwiazdy Łomży Industria Kielce. Dla tej piękności stracił głowę!

Kuriozalny rzut karny na mistrzostwach Europy

Każdy z egzekutorów rzutów karnych ma swój własny styl. Jedni rzucają z pełną siłą, inni szukają technicznych rozwiązań. Trudno powiedzieć na co chciał się zdecydować młody Duńczyk. Z karnego Skandynawa urodziła się bowiem kontra dla Niemców. Jak to możliwe?

Reprezentant Danii usiłował zmylić bramkarza rywali zwodem, wykonując zamach przy pierwszym tempie. Jednak piłka nieopatrznie wyleciała mu z ręki i przeleciała... między nogami. Dzięki temu Niemcy zyskali doskonałą możliwość na zadanie ciosu, zamiast stracić kolejnego gola.

Polscy szczypiorniści poznali rywali na przyszłorocznych MŚ. Oto zestaw wszystkich grup

Ten karny wiele kosztował

Choć śmiechom na hali nie było końca, to po tej sytuacji Duńczycy nie byli w najlepszych nastrojach. Zamiast wyjść na prowadzenie, stracili gola. Kilka minut później z remisowego stanu zrobiło się 28:23 dla Niemców i sprawa 7. miejsca młodzieżowego Euro była w zasadzie przesądzona. Nasi zachodni sąsiedzi potrafią utrzymywać takie przewagi i ostatecznie wygrali spotkanie 32:27.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze