THW Kiel, FC Barcelona

Autor: AP PHOTO THW Kiel - FC Barcelona

FC Barcelona w wielkim finale Ligi Mistrzów! Pewny triumf z THW Kiel, Hiszpanie rywalami Łomża Vive Kielce

2022-06-18 19:35

Polscy kibice szczypiorniaka drugi półfinał Ligi Mistrzów mogli oglądać z wielkim spokojem po tym, jak Łomża Vive Kielce zapewniła sobie awans do wielkiego finału. Mistrzowie Polski czekali na to, z kim zmierzą się w niedzielę, a możliwości były dwie: albo THW Kiel albo FC Barcelona. Lepszy okazał się zespół z Hiszpanii, który wygrał 34:30 i to obrońcy tytułu zmierzą się z kielczanami.

Kiel - FC Barcelona 30:34 (18:19)

Kiel: N. Landin, Quenstedt - Ehrig, Duvnjak, Reinkind, M. Landin, Myrhol, Weinhold, Wiencek, Ekberg, Ciduad Benitez, Dahmke, Zarabec, Horak, Bilyk

FC Barcelona: Perez de Vargas, Maciel - Mem, Arino, Janc, N'guessan, Gomez, Goncalves, Cindric, Fernandez, Makuc, Langaro, Ben Ali, Richardson, Fabregas, Zeinelabedin Ali

Rozstrzygnięci w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów poznaliśmy tuż po godzinie 17. Łomża Vive Kielce pokonała Veszprem i jest blisko powtórzenia sukcesu z 2016 roku. Rywala mistrzów Polski wyłoniła rywalizacja pomiędzy THW Kiel, a FC Barceloną. Faworytem starcia wydawał się zespół z Hiszpanii, który broni tytułu wywalczonego przed rokiem.

Początek spotkania był jednak niebywale wyrównany. Gra toczyła się w zasadzie bramka za bramkę i trudno było wskazać, kto w tej rywalizacji jest stroną przeważającą. Świetnie spisywali się przede wszystkim Aleix Gomez po stronie Barcelony i Patrick Wiencek w Kiel. Obaj zawodnicy popisywali się niebywałą skutecznością.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:18 dla Barcy. Po zmianie stron zdecydowanie lepiej radzili sobie już Katalończycy. Piłki zaczął odbijać Gonzalo Perez de Vargas, co pomogło jego kolegom budować przewagę. Ta co prawda wzrastała stopniowo, ale w pewnym momencie wynosiła już sześć bramek. Pod koniec meczu kilończycy zdołali nieco zmniejszyć straty, ale musieli przełknąć gorycz porażki z Barceloną i zagrają zaledwie o brązowy medal.

Kiel - FC Barcelona

Witamy w relacji na żywo z meczu Kiel - FC Barcelona. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z drugiego półfinału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. THW Kiel zmierzy się z FC Barcelona!

Jedna niewiadoma w Final Four Ligi Mistrzów została już rozstrzygnięta! Łomża Vive Kielce awansowała do wielkiego finału i czeka na rywala. Ten wyłoni się za około półtorej godziny, a będzie nim albo THW Kiel albo FC Barcelona. Ten półfinał już za moment rozpocznie się w Lanxess Arenie.

Faworytem wydaje się być FC Barcelona, która w trzech ostatnich latach zdobywała medale Ligi Mistrzów, a w ubiegłym sezonie wygrała te rozgrywki. Katalończycy jak zwykle są w gronie drużyn, które mają walczyć o triumf w tych elitarnych rozgrywkach. THW Kiel to jednak zespół naszpikowany gwiazdami i grający w zasadzie przed własną publicznością.

Siłę THW Kiel widać było w ćwierćfinale. Choć mierzyli się z Paris Saint-Germain, zdołali awansować do Final Four. Niemiecka ekipa ma jednak swoje problemy, bo z powodu kontuzji nie zagra m.in. Sander Sagosen.

W Lanxess Arenie trwa prezentacja zespołów. Za moment początek spotkania!

Zaczynamy!

1'

1:0 - Przechwyt Ekberga i pierwsza bramka w meczu pada łupem Kiel.

2'

1:1 - N'guessan wywalczył rzut karny, a Gomez pokonał Landina.

4'

2:1 - Długo rozgrywali Niemcy swoją akcję, sędziowie sygnalizowali grę pasywną, ale Wiencek ostatecznie pokonał bramkarza Barcy.

5'

2:2 - Mem z drugiej linii na remis.

7'

3:2 - Skuteczna obrona Kiel. Sędziowie przerwali akcję Barcelony ze względu na grę pasywną.

8'

3:3 - Gomez trafia po szybkim ataku. Wcześniej Wiencek przekroczył linię szóstego metra.

9'

4:4 - Fernandez ze skrzydła i kolejny remis na początku spotkania.

10'

4:4 - Ekberg zatrzymany przez Pereza de Vargasa z rzutu karnego!

10'

5:4 - Kolejna dobra akcja kilończyków w obronie i po szybkim ataku trafia Wiencek. Obrotowy to na razie motor napędowy Niemców.

12'

6:6 - Pięknie rozprowadzona akcja prze THW Kiel i ładna bramka Ekberga. Ale po chwili błyskawiczna odpowiedź Cindricia.

13'

7:7 - Cindrić wywalczył rzut karny, a na bramkę zamienił ją Gomez.

15'

8:8 - Doskonały rzut Cindricia z podłoża. Prosto w okienko!

16'

9:8 - Znów Katalończycy ostrzegani o grze pasywnej i Mem musiał rzucać, a w bramce świetnie spisał się Landin.

18'

9:10 - Dwie kontry z rzędu Barcelony. Najpierw trafił Langaro, a następnie po dobitce z rzutu karnego prowadzenie Barcelonie dał Gomez.

19'

10:11 - Ależ rzut Weinholda z drugiej linii! Idealnie w okienko. Jednak szczypiorniści z Kilonii jeszcze nie zdążyli wrócić, a Gomez już trafił do siatki.

21'

11:12 - Indywidualna akcja Mema zakończona bramką.

22'

13:12 - Kolejna bramka Wiencka w tym spotkaniu. Kiel znów na prowadzeniu

23'

14:13 - Duvnjak huknął z ósmego metra pod poprzeczkę.

24'

15:14 - Reinkind zszedł do środka i rzucił z drugiej linii.

25'

15:16 - "Zebry" pomyliły się nieco w ataku, a Weinhlod sfaulował Fernandeza rzucającego ze skrzydła. Sędziowie sprawdzali sytuację pod kątem czerwonej kartki i skończyło się tylko na dwóch minutach kary. Z rzutu karnego dla Barcelony trafił Gomez.

27'

16:17 - Trochę zaostrzyła się gra w ostatnich minutach, na trybunach wrze. Mem zakończył akcję Barcy niesygnalizowanym rzutem z drugiej linii.

28'

17:17 - Wienhold trafił między nogami bramkarza Blaugrany.

29'

17:18 - Świetna akcja Barcelony zakończona trafieniem Gomeza.

30'

17:19 - Przechwyt Barcelony i Mem do pustej bramki.

30'

18:19 - Koniec pierwszej połowy! Wiencek przed przerwą zmniejszył jeszcze rozmiary porażki.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

31'

19:19 - Zarabec zdołał się przepchnąć przed defensywę rywali i dał remis swojej ekipie.

32'

20:20 - Bardzo mocny rzut Duvnjaka. Bramkarz Barcelony bez szans.

35'

20:21 - Fragment bardzo szybkiej piłki ręcznej i błędy po obu stronach. Krótki impas bez bramki przełamał Gomez z rzutu karnego.

36'

20:23 - Błyskawicznie odskakuje Barcelona na trzy bramki. Znów Gomez, teraz do pustej bramki.

37'

21:23 - Wienhold wywalczył rzut karny dla Kiel. Bramkę zdobył Ekberg.

38'

22:23 - Pogubił się zupełnie Mem w ataku i Kiel dostało szansę na zmniejszenie strat. A wykorzystał to Landin.

40'

22:24 - Najpierw obrona Pereza de Vargasa, a następnie Wiencek w dobitce w słupek. Pech kilończyków.

42'

23:26 - Znów brak skuteczności z obu stron. Myrhol po dłuższej przerwie zdołał pokonać bramkarza Barcelony, ale Cindrić odpowiedział błyskawicznie.

44'

23:27 - Barcelona powiększa swoją przewagę do czterech bramek. Langaro popisał się pięknym rzutem.

46'

24:29 - Niemcy nieskuteczni pod bramką rywali. Duma Katalonii wykorzystuje to bezlitośnie i przewaga coraz większa. Gomez z bramką.

47'

25:30 - Dogranie Mema na koło i trafienie Fabregasa.

49'

25:31 - Gomez jest dziś bezbłędny. Kolejna bramka z rzutu karnego.

51'

26:31 - Perez de Vargas broni rzut Reinkinda. Kiel ma coraz mniej czasu na odrobienie strat.

53'

26:32 - Indywidualna akcja N'guessana zakończona bramką.

54'

26:32 - Przechwyt Niemców, Damke miał już czystą pozycję do oddania rzutu, ale Ben Ali mu przeszkodził i Kiel ma "tylko" rzut karny. Obrońca Barcelony dostał czerwoną kartkę, a z siedmiu metrów pomylił się Ekberg.