Nikola Karabatić, piłka ręczna, reprezentacja Francji

Autor: EHF/ZPRP

ME w piłce ręcznej. Grupa A fazy głównej: Francuzi zmasakrowali Białorusinów!

2016-01-21 20:52

Reprezentacja Francji rozpoczęła drugą fazę mistrzostw Europy z potężnym przytupem! Podrażnieni dotkliwą porażką z Polską "Trójkolorowi" totalnie zmasakrowali Białoruś! Rzeź rozpoczęła się na samym początku pierwszej połowy, a skończyła dopiero wtedy, gdy odpuścili Francuzi. Mecz zakończył się wynikiem 34:23.

Francja od samego początku przejęła totalną kontrolę nad tym spotkaniem. W pierwszej połowie świetnie dysponowane były wszystkie największe gwiazdy ekipy "Trójkolorowych". Znakomicie grał przede wszystkim MVP tego spotkania Nikola Karabatić, który w pierwszej odsłonie zdobył dziewięć bramek po dziewięciu rzutach - pełna skuteczność! Nic dziwnego, że na przerwę Francja schodziła z prowadzeniem... 20:5!

Zobacz: ME w piłce ręcznej: Z kim zagrają Polacy w 2. rundzie? O której godzinie będą grać? [TERMINARZ]

W drugiej połowie mistrzowie świata już spuścili z tonu. Zaczęli grać rezerwowi, co pozwoliło Białorusinom choć trochę zniwelować ogromne straty. O ich całkowitym odrobieniu oczywiście nie mogło być mowy. Ostatecznie rywale "Trójkolorowych" polegli różnicą 11 bramek.

Dla Francji było to istotne zwycięstwo w kontekście walki o awans do półfinału. Kluczowy będzie mecz z Norwegią. Tak wygląda tabela grupy A po pierwszym spotkaniu drugiej fazy mistrzostw Europy: