Mistrzostwa świata BEZ KIBICÓW! To definitywna decyzja, prawdziwy cios

2021-01-10 22:03 mil
Piłka ręczna
Autor: East News Piłka ręczna

Pandemia koronawirusa niestety cały czas trwa i zbiera swoje żniwo również i w świecie sportu. Boleśnie przekonują się o tym organizatorzy imprez w kolejnych dyscyplinach. Problem dotyczy także tych najważniejszych turniejów na całym świecie. Kolejny przykład takiego stanu rzeczy pojawił się definitywnie na początku bieżącego roku.

Świat sportu musi radzić sobie z sytuacją, z jaką w tym stuleciu mierzyć mu się jeszcze nie przyszło. Większość widowisk rozgrywanych jest przy pustych trybunach, a fani ograniczają się do życia nadzieją, że zmieni się to w najbliższych miesiącach. Choć to jedynie myślenie życzeniowe, gdyż aktualnie nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała ulec zmianie. A wręcz widać, że na sport spadają kolejne ciosy.

Jak w tym przypadku - w drugi weekend stycznia oficjalnie poinformowano, że nadchodzące mistrzostwa świata w piłce ręcznej, które odbędą się w Egipicie, zostaną rozegrane bez udziału kibiców. Decyzja jest już nieodwołalna i choć wszyscy chcieliby, aby było inaczej, to trzeba kierować się zasadami bezpieczeństwa.

W Afryce wystąpi m.in. reprezentacja Polski. "Biało-czerwoni" powalczą w grupie B z Hiszpanią, Tunezją i Brazylią.

Don Kasjo: Co tak naprawdę o nim myślę. Andrzej Kostyra Q&A
Najnowsze