MŚ 2021 w piłce ręcznej. Znamy SKŁAD Polski na turniej! OGROMNE osłabienie, biało-czerwoni bez gwiazdy!

2021-01-13 7:56
Kamil Syprzak
Autor: Cyfra Sport Kamil Syprzak

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia mistrzostw świata w piłce ręcznej w Egipcie. Na tej imprezie zobaczymy również reprezentację Polski, której celem minimum będzie przebrnięcie przez pierwszą fazę grupową. Biało-czerwoni na turnieju będą musieli jednak radzić sobie bez swojej największej gwiazdy. A zadecydowały o tym względy zdrowotne.

Minęły już czasy, w którym polscy szczypiorniści byli faworytami do medali. Teraz biało-czerwonym pozostaje przede wszystkim walka o możliwie jak najlepszy rezultat. A tym na mistrzostwach świata byłoby wyjście z grupy. Podopieczni Patryka Rombla zmagania rozpoczną w piątek od być może kluczowego meczu z Tunezją. Następnie ich rywalami będzie jeszcze reprezentacja Hiszpanii oraz Brazylii.

Mistrzostwa świata BEZ KIBICÓW! To definitywna decyzja, prawdziwy cios

Robert Lewandowski i jego KOSMICZNE liczby 2020 roku. Jeszcze człowiek czy już MASZYNA? | Futbologia

Niestety na turnieju zabraknie największej gwiazdy polskiej kadry. Do Egiptu nie poleciał Kamil Syprzak, zawodnik Paris Saint-Germain. A zadecydowały o tym względy zdrowotne. - Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski, po konsultacji z lekarzem kadry, zadecydował, że ze względów zdrowotnych Kamil Syprzak nie będzie mógł pomóc drużynie w mistrzostwach. Nasz obrotowy ostatnio przechodził kwarantannę związaną z koronawirusem. Składu uzupełnił Mateusz Piechowski - czytamy w komunikacie ZPRP.

DRAMAT polskiego bramkarza. Koronawirus WYNISZCZYŁ jego organizm

Polacy nie są pierwszą drużyną, która zmaga się z problemem koronawirusa przed mistrzostwami. We wtorek poinformowano, że ze względu na liczne zakażenia z turnieju wycofano kadrę Stanów Zjednoczonych i Czech. W ich miejsce "zaproszono" reprezentację Szwajcarii i Macedonii. I ciężko przypuszczać, aby był to koniec takowych problemów na mistrzostwach.

Skład Polski na MŚ 2021 w piłce ręcznej:

Bramkarze: Adam Morawski, Mateusz Kornecki, Piotr Wyszomirski

Rozgrywający: Tomasz Gębala, Szymon Sićko, Michał Olejniczak, Kacper Adamski, Maciej Pilitowski, Arkadiusz Ossowski, Rafał Przybylski, Maciej Majdziński, Piotr Chrapkowski

Skrzydłowi: Jan Czuwara, Przemysław Krajewski, Michał Daszek, Arkadiusz Moryto

Obrotowi: Dawid Dawydzik, Patryk Walczak, Maciej Gębala, Mateusz Piechowski

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze