MŚ 2021 w piłce ręcznej. Znamy SKŁAD Polski na turniej! OGROMNE osłabienie, biało-czerwoni bez gwiazdy!

2021-01-13 7:56 dko
Kamil Syprzak
Autor: Cyfra Sport Kamil Syprzak

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia mistrzostw świata w piłce ręcznej w Egipcie. Na tej imprezie zobaczymy również reprezentację Polski, której celem minimum będzie przebrnięcie przez pierwszą fazę grupową. Biało-czerwoni na turnieju będą musieli jednak radzić sobie bez swojej największej gwiazdy. A zadecydowały o tym względy zdrowotne.

Minęły już czasy, w którym polscy szczypiorniści byli faworytami do medali. Teraz biało-czerwonym pozostaje przede wszystkim walka o możliwie jak najlepszy rezultat. A tym na mistrzostwach świata byłoby wyjście z grupy. Podopieczni Patryka Rombla zmagania rozpoczną w piątek od być może kluczowego meczu z Tunezją. Następnie ich rywalami będzie jeszcze reprezentacja Hiszpanii oraz Brazylii.

Mistrzostwa świata BEZ KIBICÓW! To definitywna decyzja, prawdziwy cios

Robert Lewandowski i jego KOSMICZNE liczby 2020 roku. Jeszcze człowiek czy już MASZYNA? | Futbologia

Niestety na turnieju zabraknie największej gwiazdy polskiej kadry. Do Egiptu nie poleciał Kamil Syprzak, zawodnik Paris Saint-Germain. A zadecydowały o tym względy zdrowotne. - Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski, po konsultacji z lekarzem kadry, zadecydował, że ze względów zdrowotnych Kamil Syprzak nie będzie mógł pomóc drużynie w mistrzostwach. Nasz obrotowy ostatnio przechodził kwarantannę związaną z koronawirusem. Składu uzupełnił Mateusz Piechowski - czytamy w komunikacie ZPRP.

DRAMAT polskiego bramkarza. Koronawirus WYNISZCZYŁ jego organizm

Polacy nie są pierwszą drużyną, która zmaga się z problemem koronawirusa przed mistrzostwami. We wtorek poinformowano, że ze względu na liczne zakażenia z turnieju wycofano kadrę Stanów Zjednoczonych i Czech. W ich miejsce "zaproszono" reprezentację Szwajcarii i Macedonii. I ciężko przypuszczać, aby był to koniec takowych problemów na mistrzostwach.

Skład Polski na MŚ 2021 w piłce ręcznej:

Bramkarze: Adam Morawski, Mateusz Kornecki, Piotr Wyszomirski

Rozgrywający: Tomasz Gębala, Szymon Sićko, Michał Olejniczak, Kacper Adamski, Maciej Pilitowski, Arkadiusz Ossowski, Rafał Przybylski, Maciej Majdziński, Piotr Chrapkowski

Skrzydłowi: Jan Czuwara, Przemysław Krajewski, Michał Daszek, Arkadiusz Moryto

Obrotowi: Dawid Dawydzik, Patryk Walczak, Maciej Gębala, Mateusz Piechowski

Najnowsze