MŚ piłka ręczna 2021: Czy Polska ma jeszcze szansę awansować do ćwierćfinału? SCENARIUSZE, sytuacja w grupie

2021-01-23 19:26 jwa
Adam Morawski, piłka ręczna, reprezentacja Polski
Autor: East News Polska - Urugwaj KIEDY mecz i O KTÓREJ GODZINIE. MŚ w piłce ręcznej Polska - Urugwaj DATA, GODZINA

MŚ piłka ręczna Egipt 2021 GRUPA POLSKI. Które miejsce w grupie zajmuje Polska TABELA? Czy Polska ma szansę na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata w piłce ręcznej 2021? Sytuacja w grupie Polski w drugiej rundzie mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. Scenariusze AWANSU do ćwierćfinału MŚ piłka ręczna. Biało-czerwoni bardzo dobrze rozpoczęli turniej w Egipcie. W drugiej rundzie turnieju musieli jednak stawić czoła zespołom bardziej doświadczonym i posiadającymi ogromne aspiracje. Czy po przegranej z Węgrami Polska ma jeszcze szanse na awans? Zobacz jak wygląda sytuacja i TABELA grupy Polski na mistrzostwach świata 2021.

Sytuacja w polskiej grupie MŚ piłka ręczna Egipt 2021. Z kim gra Polska na MŚ w piłce ręcznej 2021? TABELA grupy Polski mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych w Egipcie 2021. TERMINARZ i sytuacja w grupie Polski druga runda mistrzostw świata w Egipcie. SCENARIUSZE awansu reprezentacji Polski do ćwierćfinału mistrzostwa świata w piłce ręcznej w Egipcie. Biało-czerwoni świetnie rozpoczęli turniej w Afryce. Nasi reprezentanci, na których sukces na mundialu nie stawiał niemal nikt, w pierwszej fazie turnieju wygrali dwa spotkania. W drugiej kolejce przytrafiła im się pechowa porażka z Hiszpanią, przez którą stracili dwa punkty w kontekście walki w drugiej rundzie, ale wciąż mogli to wszystko jeszcze nadrobić. Przed startem zmagań w rundzie zasadniczej mistrzostw kwestia awansu do grona ośmiu najlepszych ekip mundialu była w zasadzie otwarta. Wiadomo było już, że sprawa nie będzie prosta, bo los skojarzył podopiecznych Patryka Rombla z m.in. Węgrami i Niemcami.

Sprawdź: MŚ piłka ręczna 2021 TERMINARZ i WYNIKI. TABELA, GRUPY mistrzostwa świata w piłce ręcznej 2021, kiedy gra Polska?

Czy Polska awansuje do ćwierćfinału MŚ piłka ręczna 2021? SCENARIUSZE

Do drugiej rundy mistrzostw świata w piłce ręcznej 2021 Polska awansowała z dwoma punktami dzięki zwycięstwu z Brazylią. W minimalnie lepszej sytuacji była Hiszpania, która do gry o ćwierćfinał przystąpiła z trzema "oczkami". W najlepszej jednak pozycji przed startem zmagań w drugiej fazie byli Węgrzy. W pierwszej rundzie mundialu wygrali oni wszystkie spotkania i przeszli z czterema punktami dalej. W pierwszej kolejce swoje mecze wygrali zarówno Polacy (z Urugwajem), Węgrzy (z Brazylią), jak i Hiszpanie (z Niemcami). Oznaczało to, że przed spotkaniem z Madziarami Polacy znajdowali się na trzeciej pozycji. W bezpośrednim pojedynku rywale grali o pewny awans do 1/4 finału, a biało-czerwoni o utrzymanie nadziei na fazę pucharową przy życiu. W sobotę 23 stycznia Węgrzy udowodnili, że są zespołem znacznie bardziej dojrzałym i zasłużenie pokonali Polaków xx:xx. W tej sytuacji nawet zwycięstwo z Niemcami nic Polakom nie da. Polaków zabraknie więc w ćwierćfinale, gdzie na pewno zagrają Hiszpanie i Węgrzy. W bezpośrednim starciu zagrają oni o wygraną w grupie II rundy.

Kiedy mecze Polski? Terminarz II rundy MŚ w piłce ręcznej w Egipcie

Reprezentacja Polski II rundę MŚ w piłce ręcznej w Egipcie 2021 Rozpoczęła 21 stycznia. I tak jak można było przewidywać, biało-czerwoni zanotowali kolejne zwycięstwo i pewnie pokonali kadrę Urugwaju 30:16. Był to jednak obowiązek naszej kadry. W drugiej kolejce Polacy zagrali znacznie słabiej niż w pierwszej fazie turnieju w Egipcie i przegrali całkiem zasłużenie z Węgrami 26:30. Na zakończenie zmagań pozostało spotkanie z Niemcami. To odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia.

Sprawdź: MŚ w piłce ręcznej: Polscy kibice dokonali NIEMOŻLIWEGO. Cały świat mówi tylko o tym, absolutny REKORD

Tabela grupy Polski MŚ 2021 Egipt. Piłka ręczna Polska kiedy mecze?

Polacy dobrze wiedzieli jeszcze przed startem II fazy turnieju w Egipcie, że aby być pewnymi awansu i nie patrzeć na wyniki innych meczów, muszą wygrać wszystkie swoje mecze - z Urugwajem, Węgrami i Niemcami. Pierwszą część planu biało-czerwoni wykonali. Wyniki innych spotkań ułożyły się jednak tak, że podopieczni Patryka Rombla w drugiej kolejce musieli już wygrać z Madziarami. Ci byli jednak bardzo rozpędzeni i dojrzała ekipa z Węgier pokonała Polaków 26:30. W związku z tym ostatnie spotkanie z Niemcami w II fazie zmagań nie będzie miało już takiego ciężaru gatunkowego. Awans do ćwierćfinału z naszej grupy uzyskały reprezentacje Węgier i Hiszpanii.

Sprawdź: Legenda NBA spełniła marzenie POTĘŻNEGO szczypiornisty. Nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył

Piłka ręczna mistrzostwa świata Egipt 2021 WYNIKI i TABELA Polski [TERMINARZ]

Grupa I

Węgry - Brazylia 29:23

Hiszpania - Niemcy 32:28

Urugwaj - Polska 30:16

Niemcy - Brazylia (23.01, 20:30)

Polska - Węgry 26:30

Urugwaj - Hiszpania 23:38

Hiszpania - Węgry (25.01, 18:00)

Polska - Niemcy (25.01, 20:30)

Brazylia - Urugwaj (25.01, 15:30)

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Węgry 4 8 132:95
2. Hiszpania 4 7 126:106
3. Polska 4 4 115:96
4. Niemcy 3 2 99:75
5. Brazylia 3 1 75:91
6. Urugwaj 4 0 71:155

Sprawdź: Tomasz Gębala ważył tuż po narodzinach prawie 5 KILO. Od zawsze był GIGANTEM

Najnowsze