Małgorzata Stasiak

Autor: Jakub Piasecki/CYFRASPORT Katarzyna Kołodziej, Małgorzata Stasiak

MŚ w piłce ręcznej: Polska - Holandia. Wstydliwa porażka biało-czerwonych

2015-12-11 20:59

Przed meczem Polska - Holandia na MŚ w piłce ręcznej kobiet nasze reprezentantki zapowiadały, że zrobią wszystko, by powalczyć z teoretycznie mocniejszą ekipą o dwa punkty. Niestety, tylko raz przez całe sześćdziesiąt minut biało-czerwone prowadziły - 1:0. Później było już tylko gorzej i w konsekwencji podopieczne Kima Rasmussena doznały wysokiej i wstydliwej porażki. Na szczęście wyjście z grupy zapewniły sobie już wcześniej

Mecz Polska - Holandia był dla obu zespołów ostatnim spotkaniem w fazie grupowej MŚ w piłce ręcznej kobiet. W przypadku zdobycia dwóch punktów przez naszą reprezentację, podopieczne Kima Rasmussena wyprzedziłyby teoretycznie silniejsze piątkowe rywalki i do dalszych gier uzyskałyby awans z drugiego miejsca. Każdy inny wynik sprawiał, że biało-czerwone do fazy pucharowej wyszłyby z trzeciej pozycji.

Polska - Holandia na MŚ w piłce ręcznej. Tragiczny mecz Polek

Już początek spotkania pokazał, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Holenderki potwiedziły, że są jednymi z faworytek turnieju i po kilku minutach prowadziły 4:1. W grze biało-czerwonych znowu szwankowało wszystko - od bramki, przez obronę, po atak. Z biegiem czasu jednak Polki zaczęły grać lepiej, a kolejne akcje napędzały świetne interwencje Anny Wysokińskiej. Niestety, pod koniec pierwszej części gry znowu śrubę dokręciły reprezentantki "Oranje" i wyszły na pięciobramkowe prowadzenie.

Po środowym spotkaniu z Angolą wydawało się, że gorzej Polki już nie mogą zagrać. Druga połowa starcia z Holandią zadała jednak tej teorii kłam. Biało-czerwone grały tragicznie i doznały zasłużonej porażki 20:31. To z pewnością wpłynie negatywnie na morale naszej reprezentacji, ale już w tym głowa Kima Rasmussena, by swoje podopieczne pozbierać. Z grupy B Polska wyszła z trzeciego miejsca. W pierwszym spotkaniu fazy pucharowej nasze szczypiornistki zagrają z drugą ekipą grupy A. Rywalkami biało-czerwonych mogą być Węgierki, Czarnogórki lub Dunki.

Polska - Holandia 20:31 (9:14)

Polska: Gawlik, Wysokińska – Achruk, Kobylińska, Kudłacz-Gloc, Niedźwiedź, Pielesz, Zych, Gadzina, Kocela, Łabuda, Zalewska, Kulwińska, Sądej, Stachowska, Repelewska

Holandia: Wester, van der Wal – Kramer, van der Heijden , Bont, Abbingh , van Olphen, Snelder , Knippenborg, Broch, Groot , Dulfer, Goos, Smeets , Malestein , Polman