Michał Daszek, piłka ręczna, reprezentacja Polski

Autor: CYFRA SPORT

Odrodzenie polskich szczypiornistów. Szwecja pokonana przed ME w piłce ręcznej!

2016-01-09 18:39

Reprezentacja Polski odniosła kolejne zwycięstwo na towarzyskim turnieju w hiszpańskim Irun. W piątek biało-czerwoni pokonali Brazylię, a w sobotę nasi szczypiorniści okazali się lepsi od Szwecji. Podopieczni Michaela Bieglera w spotkaniu z "Trzema Koronami" długo nie mogli wejść na dobre fale, ale wreszcie im się to udało i pokonali Skandynawów dwoma golami.

Przed meczem Polska - Szwecja wydawało się, że faworytem spotkania są nasi szczypiorniści. Biało-czerwoni pokazywali w ostatnich tygodniach przed ME w piłce ręcznej, że są w wysokiej formie i pokonywali kolejno Ukrainę, Czechy i Brazylię. "Trzy Korony" w pierwszym dniu towarzyskiego turnieju w hiszpańskim Irun przegrali wysoko z gospodarzami 22:32. Za biało-czerwonymi przemawiał także fakt, że wygrali trzy ostatnie mecze z sobotnimi przeciwnikami.

Polska lepsza od Szwecji przed ME w piłce ręcznej

Już początek spotkania pokazał jednak, że dla zespołu Michaela Bieglera konfrontacja ze Skandynawami nie będzie spacerkiem. Rywale grali bardzo twardo w obronie i pomysłowo w ataku. Nasza defensywa pozostawiała wiele do życzenia i osamotniony w bramce Piotr Wyszomirski w pierwszych trzydziestu minutach był w stanie odbić zaledwie kilka piłek. Jego vis a vis Mattias Andersson prezentował się znacznie lepiej i co chwilę zatrzymywał szczególnie naszych skrzydłowych. Konsekwencją przeciętnej gry Polaków był wynik - do przerwy nasi szczypiorniści przegrywali 13:17.

Pierwsze dziesięć minut drugiej części gry nie wskazywało na to, żeby Polacy byli w stanie w sobotę odrobić stratę do rywali. To Szwedzi powiększyli przewagę do pięciu bramek. Dwadzieścia minut przed końcem grę biało-czerwonych poderwał jednak Karol Bielecki, który atomowymi rzutami z drugiej linii pokonywał Anderssona i Appelgrena. O sobie przypomniał także Przemysław Krajewski i to ta dwójka w dużej mierze zapewniła na koniec dwubramkowe zwycięstwo naszej reprezentacji. Ostatni mecz turnieju w Irun podopieczni Michaela Bieglera rozegrają w niedzielę o godzinie 13:00 przeciwko Hiszpanii. Początek ME w piłce ręcznej 15 stycznia. Nasi szczypiorniści w pierwszym spotkaniu na turnieju zagrają w Krakowie z Serbią.

Polska - Szwecja 28:26 (13:17)

Polska: Szmal, Wichary, Wyszomirski – Bielecki, Chrapkowski, Gliński, Jurecki, Szyba, Lijewski, Masłowski, Rojewski, Daszek, Krajewski, Łucak, Orzechowski, Wiśniewski, Gębala, Grabarczyk, Syprzak

Szwecja: Andersson – Olsson, Kallman, Ekberg, Nilsson, Kondradsson, Karlsson, Jakobsson, Appelgren, Petersen, Stenmalm, Cederholm, Ostlund, Zachrisson, Nilsson, Nielsen