Przemysław Krajewski, piłka ręczna, reprezentacja Polski

Ostatni sprawdzian przed ME w piłce ręcznej oblany. Hiszpania rozjechała Polskę

2016-01-10 15:31

Reprezentacja Polski jak najszybciej będzie chciała zapomnieć o meczu kończącym towarzyski turniej szczypiornistów w Irun. W próbie generalnej przed ME w piłce biało-czerwoni wysoko przegrali z Hiszpanią. Powody do wstydu Polacy mają przede wszystkim za grę w ataku. W drugiej połowie nasi reprezentanci rzucili zaledwie pięć goli.

Po zwycięstwach obu drużyn z Brazylią i Szwecją mecz Polska - Hiszpania był finałem turnieju towarzyskiego w Irun. Zwycięzca spotkania miał okazać się najlepszą ekipą spośród czterech wymienionych. Podopieczni Manolo Cadenasa wciąż pamiętają o porażce z biało-czerwonymi w meczu o brązowy medal mistrzostw świata w Katarze. Dlatego też byli nieznacznym faworytem niedzielnej konfrontacji. Żądza rewanżu od pierwszego gwizdka była bardzo widoczna.

Polska gorsza od Hiszpanii przed ME w piłce ręcznej

Hiszpanie zaczęli bardzo mocno w obronie. Nasi szczypiorniści nie byli w stanie przebić się z drugiej linii przez silny blok rywali. Jeśli już to zrobili lub dograli piłkę do Kamila Syprzaka na koło, to rzuty zatrzymał świetnie dysponowany między słupkami Arpad Sterbik. Nasza defensywa z kolei nie funkcjonowała zbyt dobrze. Raul Entrerrios i Alex Dujszebajew co chwilę dziurawili obronę ekipy prowadzonej przez Michaela Bieglera i nie dawali szans Sławomirowi Szmalowi. Konsekwencją takiego przebiegu spotkania było prowadzenie gospodarzy turnieju po pierwszej połowie 14:7.

Niestety, drugie trzydzieści minut wyglądało jeszcze gorzej. Nasi zawodnicy nie mieli pomysłu na zakończenie żadnej akcji w ataku i gdyby nie Marcin Wichary, który po przerwie zastąpił Sławomira Szmala, to spotkanie zakończyłoby się całkowitym blamażem. W drugiej połowie biało-czerwoni rzucili rywalom zaledwie pięć goli. Z taką dyspozycją o zwycięstwie mogli tylko pomarzyć. Na szczęście w niedzielę obyło się bez kontuzji i ekipa Michaela Bieglera w spokoju może przygotowywać się do pierwszego meczu ME w piłce ręcznej, w którym zagra z Serbią.

Polska - Hiszpania 12:26 (7:14)

Polska: Szmal, Wichary, Wyszomirski – Bielecki, M.Jurecki, Lijewski, Chrapkowski, Wiśniewski, Daszek, Konitz, B.Jurecki, Łucak, Orzechowski, Krajewski, Masłowski, Gliński, Szyba, Gębala, Rojewski, Grabarczyk, Syprzak

Hiszpania: Sterbik, Perez de Vargas – Gurbindo, Maqueda, Tomas, Entrerrios, Aginagalde, Ugalde, Canellas, Morros, Robledo, Baena, Rivera, Guardiola, Mindegia, Arco, Dujshebaev, Corrales