Wyszomirski: Wstań i walcz

Autor: Andrzej Lange Piotr Wyszomirski

Polacy pewnie pokonali Białoruś i wygrali towarzyski turniej w Trójmieście

2017-12-29 20:57

Bardzo udanie rok 2017 zakończyła reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych. Podopieczni Piotra Przybeckiego pokonali w finale towarzyskiego turnieju "4 Nations Cup" Białoruś i okazali się najlepsi spośród czterech ekip. W piątek biało-czerwoni zagrali naprawdę dobre zawody, szczególnie w defensywie. Dobrze radzili sobie szczególnie bramkarze "Orłów".

Mecz Polska - Białoruś był dla Polaków szansą na udane zakończenie roku 2017. Właśnie taki cel przed swoimi podopiecznymi postawił selekcjoner Piotr Przybecki. Zupełnie przebudowana kadra ma w przyszłości nawiązać do wielkich sukcesów. Pierwszy krok postawili ku temu w piątek, pokazując klasę i wygrywając z Białorusinami.

Ojcem sukcesu okazał się Piotr Wyszomirski. Golkiper, którego kibice pamiętają z genialnego występu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, niemal zamurował bramkę Polaków i przez pierwsze trzydzieści minut puścił zaledwie siedem goli! Po przerwie jego zmiennicy nie byli dużo gorsi. Mateusz Kornecki i Adam Morawski również bronili dobrze i można powiedzieć, że to bramka w dużej mierze zapewniła piątkowy triumf.

W ofensywie dobrze spisywali się Arkadiusz Moryto (niedawno podpisał kontrakt z PGE Vive Kielce) i Przemysław Krajewski z Wisły Płock. Ostatecznie w trójmiejskiej Ergo Arenie nasza reprezentacja wygrała 25:19, notując udane zakończenie roku.

Polska - Białoruś 26:22 (12:7)